Trwa ładowanie...
d28r09z
07-04-2017 18:40

Analitycy: w piątek lekkie umocnienie złotego

Piątkowa sesja na rynku walutowym przyniosła lekkie umocnienie złotego - informują analitycy. Polska waluta wobec głównych walut zyskała jeden grosz.

Share
d28r09z

Około godz. 18.30 euro kosztowało 4,21 zł, dolar 3,97 zł, funt brytyjski 4,92 zł, a frank szwajcarski 3,94 zł.

Zdaniem analityka DM mBanku Rafała Sadocha, "wzrost awersji do ryzyka w wyniku ataku przez Stany Zjednoczone syryjskiej bazy wojskowej nie miał wpływu na notowania polskiej waluty, która patrząc na inne z regionu pozostawała w piątek relatywnie mocna".

Według niego potencjalnym czynnikiem sprzyjającym złotemu jest jeszcze czwartkowe uwolnienie notowań korony czeskiej i wzrost jej wartości, który umacnia również inne waluty regionu.

"Para EUR/PLN handlowana jest w ostatnim czasie w przedziale 4.21-4.26 i nic nie wskazuje, aby się to zmieniło w przyszłym tygodniu, szczególnie, iż sentyment rynkowy pogorszył się i nie widać już tak dużego popytu na bardziej ryzykowne aktywa, do których zaliczany jest również złoty, jak chociażby przed tygodniem"- zaznacza analityk DM mBanku.

Także na lekkie umocnienie złotego w piątek wskazuje analityk DM BOŚ Konrad Ryczko.

"Złoty, choć nieznacznie mocniejszy, w dalszym ciągu poruszał się w ramach ostatniej, parodniowej konsolidacji. Obrazu rynku znacząco nie zmieniły jednoznaczne dane z amerykańskiego rynku pracy" - informuje Ryczko.

d28r09z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28r09z
d28r09z