Trwa ładowanie...

Analitycy: w przyszłym tygodniu podwyżki na stacjach benzynowych

W nadchodzącym tygodniu kierowcy powinni przygotować się na podwyżki rzędu 10-20 groszy za litr benzyn i oleju napędowego. Zdecydowanie - nawet o 20 groszy za litr podrożeje też stosunkowo tani ostatnio autogaz - prognozuje portal e-petrol.pl.
Share
Analitycy: w przyszłym tygodniu podwyżki na stacjach benzynowych
Źródło: Jupiterimages
do9si70

Według niego, na większości stacji w najbliższym tygodniu benzyna 95 powinna kosztować 4,78-4,87 zł za litr, w przypadku diesla można się spodziewać cen 4,56-4,62 zł za litr, a cena autogazu może osiągnąć 2,40-2,60 zł za litr.

Zdecydowaną podwyżkę cen autogazu e-petrol.pl tłumaczy tym, że w listopadzie ceny tego paliwa były wyraźnie niższe od poziomów gwarantujących opłacalność importu, a autogaz w 85 proc. jest do Polski sprowadzany. Portal zwraca też uwagę, że w ciągu ostatnich kilku dni hurtowe ceny benzyn i oleju napędowego wzrosły o ponad 5 proc., co z pewnością przełoży się na ceny na stacjach benzynowych.

Jak wyliczyło biuro Reflex, ceny hurtowe są najwyższe od dwóch i pół roku i bardzo prawdopodobny jest ich wzrost na stacjach do poziomu 4,75-4,80 zł za litr oraz oleju napędowego do 4,55-4,60 zł za litr z powodu dwóch czynników: wzrostu cen ropy i osłabienia złotego w stosunku do dolara.

Reflex zauważa też, że święta 2010 nie będą najdroższe pod względem cen paliw. Biuro wyliczyło, że paliwa co prawda nominalnie są droższe niż w grudniu 2007 r., ale biorąc pod uwagę aktualną wartość złotego, to trzy lata temu realnie kosztowały więcej.

do9si70

Podziel się opinią

Share
do9si70
do9si70