Trwa ładowanie...
d1duxwc

Analitycy: w tym tygodniu euro po 4,16-4,19 zł

W tym tygodniu inwestorzy na rynku walutowym będą zwracać uwagę na napływające dane globalne, m.in. z USA - wskazali analitycy. Dodali, że do końca tygodnia za euro płacić będziemy 4,16-4,19 zł. W poniedziałek ok. godz. 17 euro kosztowało 4,17 zł, a dolar 3,02 zł.
Share
d1duxwc

Zdaniem dilera walutowego z banku ING Bartłomieja Rostka poniedziałkowa sesja na rynku walutowym była spokojna. "Poziomy nie zmieniały swoich wartości, rynek był dziś stabilny. Para euro-złoty poruszała się w dość wąskim zakresie 4,1850-4,1950" - wskazał.

Dodał, że obecnie brakuje bodźców, które mogłyby ukierunkować notowania walut. "Rynek czeka na impulsy i to jedynie te zagraniczne. Lokalne dane są obecnie mało wartościowe (...), to nastroje graczy na świecie będą decydujące dla notowań złotego w najbliższym czasie" - powiedział.

"Obecną sytuację na rynku walutowym można określić mianem konsolidacji. Notowania złotego względem euro poruszają się w przedziale 4,16-4,19 i nie spodziewam się, aby do weekendu sytuacja uległa zmianie. W najbliższych dniach właśnie w tym przedziale złoty będzie handlowany" - dodał.

d1duxwc

Marcin Kiepas z Admiral Markets zwrócił uwagę, że głównym wydarzeniem rozpoczynającego się tygodnia będzie zaplanowane na 29-30 października posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). "Jest pewne, że polityka monetarna w USA nie ulegnie zmianie. Z całą pewnością możemy wykluczyć jakiekolwiek ograniczenie wartości skupowanych obligacji w ramach QE3 (obecnie jest to 85 mld dolarów miesięcznie). Nie można natomiast wykluczyć, że po posiedzeniu nie zmienią się oczekiwania odnośnie kształtowania się polityki monetarnej w USA" - stwierdził.

Kiepas wskazał, że inwestorzy zwracać będą też uwagę na inne dane z USA, m.in. październikowy raport ADP, który również będzie odnoszony do przyszłej polityki monetarnej Fed.

d1duxwc

Podziel się opinią

Share
d1duxwc
d1duxwc