Trwa ładowanie...
dsd76s9
24-01-2017 17:06

Analitycy: wtorkowa sesja bez większych zmian dla złotego

Wtorkowa sesja nie przyniosła większych zmian w wycenie polskiej waluty - stwierdzili analitycy. Ok. godz. 17.00 euro kosztowało 4,36 zł, dolar 4,06 zł, frank szwajcarski 4,06 zł, a funt 5,08 zł.

Share
dsd76s9

Analityk DM BOŚ Konrad Ryczko ocenił, że "wtorkowa sesja ponownie nie przyniosła większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz".

"Lekkie podbicie zmienności widoczne było jedynie na GBP/PLN, gdzie było to wynikiem opublikowania orzeczenia Sądu Najwyższego, które wskazuje, iż brytyjski rząd musi uzyskać zgodę parlamentu, by uruchomić procedurę Brexit'u" - wskazał.

Ryczko podkreślił, że lokalnie brak było mocniejszych impulsów do handlu. "Ostatnie dane makro i poniedziałkowa aukcja długu utrzymują relatywne nastroje wokół FX oraz FI, jednak inwestorzy w dalszym ciągu czekają na impulsy z szerokiego rynku" - tłumaczył. Dodał, że przy niepewności związanej z polityką Donalda Trumpa oraz FED warto śledzić publikacje wskazań makro z USA.

Rafał Sadoch z DM mBank, podobnie jak Ryczko, wskazywał, że "notowania polskiej waluty kształtowały się we wtorek na zbliżonych do obserwowanych w ostatnich dniach poziomach".

dsd76s9

Podkreślił, że polska waluta we wtorek umocniła się wobec funta, który kosztuje ok. 2 grosze mniej niż na zakończenie poniedziałkowej sesji, co jest wynikiem orzeczenia Sądu Najwyższego dot. uruchomienia procedury wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. "Choć dzisiejszy wyrok okazał się zgodny z oczekiwaniami, to jednak różnica zdań sędziów oraz zaznaczenie w orzeczeniu braku potrzeby odrębnego głosowania przez parlamenty Szkocji oraz Irlandii Północnej osłabiły notowania funta" - wyjaśnił Sadoch.

Dodał, że opublikowane we wtorek wstępne dane PMI odzwierciedlające poziom koniunktury gospodarczej w krajach strefy euro nie miały większego wpływu na rynek, a więc i na notowania złotego.

dsd76s9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsd76s9
dsd76s9