Trwa ładowanie...
d3osxur
d3osxur

Analizy Online: Aktywa zagranicznych funduszy wzrosły o 13,6% kw/kw w III kw.

Warszawa, 20.11.2014 (ISBnews) - Aktywa zgromadzone w funduszach zagranicznych wzrosły o 13,6% w skali kwartału do 6.689 mln zł na koniec września, poinformowały Analizy Online.
Share
d3osxur

"Trzeci kwartał 2014 roku był kolejnym bardzo dobrym okresem dla firm zagranicznych oferujących swoje fundusze w Polsce. Udało się bowiem utrzymać dwucyfrową dynamikę aktywów. W grupie 6 monitorowanych przez Analizy Online instytucji w III kwartale wyniosła ona +13,6%. Na koniec września aktywa zgromadzone w oferowanych przez nie fundusze warte były blisko 6,7 mld zł. To najwyższy poziom od kiedy monitorujemy ten segment rynku. Wzrost aktywów wyrażonych w USD był niższy, co wynika z umocnienia się tej waluty i wyniósł +5,0%,do 2,0 mld USD" - czytamy w komunikacie.

Analizy Online wyjaśniają, że tak dynamiczny wzrost aktywów wynika z dużego zainteresowania klientów funduszami. Bilans sprzedaży w III kwartale przekroczył +0,7 mld zł, podczas gdy w II kwartale wyniósł ponad +0,5 mld zł.

"Największym segmentem pozostają fundusze dłużne, które od kwietnia notują systematyczny wzrost aktywów. W ciągu zaledwie 3 miesięcy (lipiec - wrzesień) powiększyły się o blisko +0,5 mld zł. Klienci preferują rozwiązania, których zarządzający poszukują okazji inwestycyjnych globalnie, w różnych regionach i sektorach rynku dłużnego" - czytamy dalej.

d3osxur

Dwucyfrową dynamikę aktywów odnotowały także fundusze akcyjne, które powiększyły się o blisko +0,4 mld zł do 2,1 mld zł. Klienci najchętniej wpłacali środki do funduszy akcji azjatyckich oraz inwestujących globalnie, podsumowano w komunikacie.

Zaprezentowane w raporcie Analiz Online aktywa pochodzą od instytucji zagranicznych, których tytuły uczestnictwa były dystrybuowane na podstawie notyfikacji Komisji Nadzoru Finansowego, oraz w wyniku sprzedaży poprzez ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe.

(ISBnews)

d3osxur

Podziel się opinią

Share
d3osxur
d3osxur