Trwa ładowanie...

Andrzej Duda i jego program wyborczy. Plan prezydenta na przyszłą kadencję

II tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę. Z tej okazji przypominamy programy wyborcze obu startujących kandydatów. Co do zaoferowania na drugą kadencję ma Andrzej Duda?

Andrzej Duda i jego program wyborczy. Plan prezydenta na przyszłą kadencjęŹródło: GETTY
d6pc14y
d6pc14y

Andrzej Duda i jego program wyborczy. Plan prezydenta na przyszłą kadencję

Andrzej Duda podkreśla na każdym kroku, że priorytetem jego prezydentury jest zapewnienie wsparcia dla polskich rodzin "Polacy muszą mieć pewność, że programy społeczne, które stały się częścią ich domowych budżetów, będą nadal wypłacane" - obiecuje kandydat na prezydenta RP.

Andrzej Duda zamierza stawiać na silną gospodarkę i utrzymanie miejsc pracy. Jak zaznacza, Polska potrzebuje planu, by uchronić się przed skutkami kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Jednym z rozwiązań w tym zakresie ma być tzw. Dodatek Solidarnościowy dla osób, które straciły pracę przez koronawirusa.

d6pc14y

Andrzej Duda i jego program wyborczy. Plan prezydenta na przyszłą kadencję

Zgodnie z zapowiedziami Andrzej Duda zamierza również kontynuować reformy przeprowadzana przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Zapowiedział dalsze wsparcie dla programu 500 plus. Duda jest też orędownikiem podpisania Karty Rodziny i dodatku solidarnościowego w okresie pandemii koronawirusa.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda a gospodarka:

  • wsparcie dla rodzin,
  • zapewnienie wypłacania świadczeń 500+,
  • utrzymanie miejsc pracy,
  • wzmocnienie gospodarki,
  • stworzenie i realizacja planu, by ochronić się przed skutkami światowej pandemii

Przypomnijmy, że Andrzej Duda, urzędujący prezydent, w I turze wyborów prezydenckich, 28 czerwca 2020 zdobył 43,5 proc. głosów. Za kilka dni dowiemy się, ile osób zagłosuje na niego w II turze.

d6pc14y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6pc14y