Trwa ładowanie...

Andrzej Duda i jego program wyborczy. Plan prezydenta na przyszłą kadencję

II tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę. Z tej okazji przypominamy programy wyborcze obu startujących kandydatów. Co do zaoferowania na drugą kadencję ma Andrzej Duda?

Andrzej Duda i jego program wyborczy. Plan prezydenta na przyszłą kadencjęŹródło: GETTY
d18p5l3
d18p5l3

Andrzej Duda i jego program wyborczy. Plan prezydenta na przyszłą kadencję

Andrzej Duda podkreśla na każdym kroku, że priorytetem jego prezydentury jest zapewnienie wsparcia dla polskich rodzin "Polacy muszą mieć pewność, że programy społeczne, które stały się częścią ich domowych budżetów, będą nadal wypłacane" - obiecuje kandydat na prezydenta RP.

Andrzej Duda zamierza stawiać na silną gospodarkę i utrzymanie miejsc pracy. Jak zaznacza, Polska potrzebuje planu, by uchronić się przed skutkami kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Jednym z rozwiązań w tym zakresie ma być tzw. Dodatek Solidarnościowy dla osób, które straciły pracę przez koronawirusa.

Andrzej Duda i jego program wyborczy. Plan prezydenta na przyszłą kadencję

Zgodnie z zapowiedziami Andrzej Duda zamierza również kontynuować reformy przeprowadzana przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Zapowiedział dalsze wsparcie dla programu 500 plus. Duda jest też orędownikiem podpisania Karty Rodziny i dodatku solidarnościowego w okresie pandemii koronawirusa.

d18p5l3

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda a gospodarka:

  • wsparcie dla rodzin,
  • zapewnienie wypłacania świadczeń 500+,
  • utrzymanie miejsc pracy,
  • wzmocnienie gospodarki,
  • stworzenie i realizacja planu, by ochronić się przed skutkami światowej pandemii

Przypomnijmy, że Andrzej Duda, urzędujący prezydent, w I turze wyborów prezydenckich, 28 czerwca 2020 zdobył 43,5 proc. głosów. Za kilka dni dowiemy się, ile osób zagłosuje na niego w II turze.

d18p5l3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18p5l3

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj