Trwa ładowanie...
d3krmkx
d3krmkx

Anna Woźniak-Starak

Najnowsze informacje
2.8
(25 głosów)
Oceń:
Anna Woźniak-Starak jest właścicielką restauracji Belvedere Cafe
Youtube.com - stopklatki

Anna Woźniak-Starak jest polską restauratorką, bizneswoman i kolekcjonerką sztuki. Prywatnie jest żoną przedsiębiorcy, Jerzego Staraka, a także matką producenta filmowego, Piotra Woźniaka-Staraka.

Życiorys

Anna Woźniak Starak urodziła się w 1951 roku. Ukończyła historię na Uniwersytecie Warszawskim. W młodości pracowała w charakterze modelki dla Mody Polskiej. Przez jakiś czas mieszkała z pierwszym mężem w Chicago, gdzie została dostrzeżona i zaangażowana do spotu reklamowego. Wzięła także udział w pierwszym w Stanach Zjednoczonych pokazie włoskiego projektanta, Gianniego Versace.

Główną inwestycją Anny Woźniak-Starak są kawiarnie i restauracje Belvedere w Łazienkach Królewskich. Podczas ich tworzenia współpracowała z ówczesnym dyrektorem Łazienek, Markiem Kwiatkowskim, projektantem wnętrz, Borysem Kudlicką, a także restauratorką Magdą Gessler. Lokal przez lata gościł wiele ważnych osobistości, między innymi prezydenta Billa Clintona, prezydenta Władimira Putina oraz kanclerz Angelę Merkel. Restauracja Anny Woźniak-Starak posiada także usługę cateringową.

Anna Woźniak-Starak zaangażowana jest także w działalność filantropijną. Wraz z mężem i synem zasiada w radzie Fundacji Rodziny Staraków, która zajmuje się szeroko pojętą pomocą młodzieży w wyrównywaniu szans i dostępie do najnowszych technologii, propagowaniem zdrowego trybu życia oraz postawy proekologicznej.

Majątek

Majątek Anny Woźniak-Starak to wspólne inwestycje wraz z mężem, ale nie tylko. Posiada bowiem udziały w kilku spółkach, spośród których warto wymienić przedsiębiorstwo Watchout Productions Sp. z o.o. zajmujące się produkcją filmową (wartość udziałów to 30 tysięcy złotych), agencje ochrony Arimax Sp. z o.o. (360 tysięcy złotych), a także najbardziej dochodowe (ponad 560 tysięcy złotych) Anwo Sp. z o.o. Przede wszystkim jednak Anna Woźniak Starak jest właścicielką Belvedere – Cafe Łazienki Królewskie.

Anna Woźniak-Starak razem z mężem posiada kilka nieruchomości, między innymi w Konstancinie, Zakopanem (Witkiewiczówka), na Mazurach i w Szwajcarii. Oboje są również miłośnikami sztuki XX wieku. Do kolekcji Anny i Jerzego Staraków należą dzieła Magdaleny Abakanowicz, Wojciecha Fangora, Henryka Stażewskiego, Xawerego Dunikowskiego, a także Wilhelma Sasnala.

Życie prywatne

Anna Woźniak-Starak była dwukrotnie zamężna. Z pierwszego związku ma syna, Piotra Woźniaka-Staraka, producenta filmowego, a prywatnie męża prezenterki telewizyjnej Agnieszki Woźniak-Starak. Z drugim mężem, Jerzym Starakiem, bizneswoman ma córkę, Julię, absolwentkę szkoły Aiglon College w Szwajcarii oraz Uniwersytetu Browna w Stanach Zjednoczonych.

Ranking najbogatszych Polaków

W rankingu najbogatszych Polaków Anna Woźniak-Starak występuje razem z mężem, Jerzym Starakiem. Majątek państwa Staraków szacowany jest na prawie 3 850 000 000 złotych, co daje im 5. miejsce na liście najzamożniejszych polskich przedsiębiorców. Mimo faktu, że majątek Anny Woźniak-Starak i Jerzego Staraka się rozrasta, para plasuje się na tym samym miejscu już od kilku lat, mając przed sobą Zygmunta Solorz-Żaka, Michała Sołowowa czy rodzinę Kulczyków.

d3krmkx
d3krmkx
d3krmkx
d3krmkx