Trwa ładowanie...
d16aau6

Anti pod koniec przyszłego roku może przeprowadzić kolejną emisję

30.12.Warszawa (PAP) - Spółka Anti, działająca w branży tzw. małej architektury, może pod koniec przyszłego roku przeprowadzić kolejną emisję akcji, o ile poprawią się nastroje...
Share
d16aau6

30.12.Warszawa (PAP) - Spółka Anti, działająca w branży tzw. małej architektury, może pod koniec przyszłego roku przeprowadzić kolejną emisję akcji, o ile poprawią się nastroje na rynku.

Z niedawnej emisji firma pozyskała netto nieco ponad 200 tys. zł. Inwestorzy objęli tylko 203.140 z 1,7 mln oferowanych akcji, po 3,6 zł za sztukę. Celem emisji było zwiększenie skali działalności.

"Firma ma bogate plany. Żeby je szybciej zrealizować będziemy chcieli przeprowadzić kolejną emisję. Jej termin jest uzależniony od sytuacji na rynku. Ale wstępnie myślimy o końcu przyszłego roku" - powiedział dziennikarzom Arkadiusz Rzepa, prezes Anti.

d16aau6

Spółka działa w segmencie budownictwa, usług porządkowych, architektury zieleni i zarządzania nieruchomościami. Zajmuje się m.in. renowacją dziedzińców i placów miejskich, budową małych obiektów, pomników i fontann, rewitalizacją założeń parkowych i ogrodowych oraz projektowaniem i pielęgnacją terenów zielonych.

Anti prognozuje, że jej zysk netto w tym roku wyniesie 1,45 mln zł, a w 2009 roku wzrośnie do 2,47 mln zł. Przychody w tym roku zaplanowane są na poziomie 22 mln zł, a w przyszłym roku mają wynieść 30 mln zł.

Prezes podtrzymał tegoroczne prognozy. Poinformował też, że nie powinno być problemów z realizacją przyszłorocznych założeń, mimo iż Anti pozyskała z emisji mniejszą niż planowała wcześniej kwotę.

"Myślę, że organizacyjnie podołamy i uda się zrealizować założenia na 2009 rok. Przy tworzeniu prognoz zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że może być kłopot z pozyskaniem planowanej kwoty z emisji" - powiedział Rzepa.

Anti jest 33. spółką debiutującą w tym roku na rynku głównym warszawskiej giełdy. Na otwarciu sesji w pierwszym dniu notowań na GPW kurs praw do akcji spółki wzrósł o 2,78 proc., do 3,7 zł. O godz. 11.08 PDA kosztowały już 6,18 zł, po wzroście o 71,66 proc. (PAP)

morb/ gor/

d16aau6

Podziel się opinią

Share
d16aau6
d16aau6