Trwa ładowanie...
d3tdy76
d3tdy76

Aplisens przedstawi nową strategię na początku 2017 r.

Warszawa, 07.11.2016 (ISBnews) - Aplisens przedstawi na początku 2017 r. strategię na kolejne lata, w której planuje postawić na eksport, a jednocześnie zmniejszyć nakłady inwestycyjne. Spółka planuje też uruchomić produkcję dwóch nowych wyrobów, poinformował prezes Adam Żurawski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3tdy76

"Na początku roku ukaże się nowa strategia na kolejne trzy lata i tam poinformujemy o wydatkach inwestycyjnych na kolejne lata i podsumujemy realizację starej strategii" - powiedział Żurawski podczas konferencji prasowej.

Wskazał, że na 2016 r. spółka podtrzymuje cel ok. 10 mln zł nakładów inwestycyjnych, a w kolejnym roku będą one niższe.

W I-III kw. br. Aplisens zrealizował 8,17 mln zł nakładów inwestycyjnych, z czego największą część stanowiła inwestycja w fabrykę w Radomiu. Jest ona obecnie już gotowa do ewentualnego zwiększenia produkcji, dlatego w strategii spółka nie będzie zakładać jej dalszej rozbudowy.

d3tdy76

"Fabryka w Radomiu nie jest wykorzystana w pełni, niewielkim nakładem, poprzez zatrudnienie dodatkowych osób, można zwiększyć jej zdolności produkcyjne. Dlatego w strategii pójdziemy raczej w kierunku zwiększenia skali eksportu" - powiedział prezes.

Spółka stawia na zwiększenie skali eksportu przede wszystkim ze względu na trudną sytuację na rynku polskim, szczególnie w branży ekologicznej.

Prezes wskazał też, że Aplisens planuje też uruchomić produkcję dwóch nowych wyrobów na początku roku.

"Niestety, jeden będzie skierowany do branży ekologicznej, tu problemem jest brak dotacji dla tej branży, który przekłada się na mniejsze zamówienia. Drugi, na szczęście, będzie miał szersze zastosowanie" - powiedział.

d3tdy76

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

(ISBnews)

Podziel się opinią

Share

d3tdy76

d3tdy76
d3tdy76