Trwa ładowanie...
d1ma6vj

Arctic Paper chce zakończyć procedurę zamknięcia zakładu Mochenwangen w br.

Warszawa, 31.03.2016 (ISBnews) - Arctic Paper spodziewa się zakończenia procedur związanych z zamknięciem zakładu w Mochenwangen do końca roku. W dalszej perspektywie możliwe jest zbycie terenu, poinformował prezes Wolfgang Lübbert.

Share
d1ma6vj

"Ostatni pracownicy zakończą okres zatrudnienia w czerwcu-lipcu. Kolejny krok to sprawdzenie stopnia zatrucia ziemi, to potrwa 6-8 miesięcy i oczekujemy, że ta środowiskowa procedura zakończy się do końca roku" - powiedział Lübbert podczas konferencji prasowej.

Podkreśl, że Mochenwangen znajduje się w regionie Niemiec, który cechuje się niskim bezrobociem i jest oczekiwanie, że teren zakładu zostanie z powrotem wykorzystany na cele przemysłowe, niekoniecznie związane z działalnością Arctic Paper.

"Wspólnie z władzami lokalnymi ustalamy teraz możliwości ponownego wykorzystania tego terenu, ale nie powinniśmy oczekiwać rezultatów w ciągu 2-3 miesięcy" - dodał prezes.

Pod koniec lipca 2015 r., ogłaszając program poprawy rentowności, Artcic Paper podał, że bierze pod uwagę wygaszenie produkcji lub sprzedaż zakładu w Mochenwangen.

Arctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d1ma6vj

Podziel się opinią

Share
d1ma6vj
d1ma6vj