Trwa ładowanie...
df5t4dt
df5t4dt

Artur Klimczak zastąpi K. Rosińskiego na stanowisku prezesa GNB (aktual.)

We wczorajszej depeszy "Artur Klimczak zastąpi K. Rosińskiego na stanowisku prezesa Getin Noble Banku" w akapicie z życiorysem pana Klimczaka pojawiły się nieścisłości, za które przepraszamy. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
df5t4dt

Poniżej zaktualizowana wersja depeszy

Warszawa, 15.12.2016 (ISBnews) - Krzysztof Rosiński zrezygnował z funkcji prezes zarządu Getin Noble Banku z dniem 9 stycznia 2017 r. Jednocześnie rada nadzorcza powołała Artura Klimczaka na stanowisko prezesa zarządu, pod warunkiem uzyskania wymaganej zgody Komisji Nadzoru Finansowego, podał bank.

"Rada nadzorcza banku postanowiła również powołać pana Krzysztofa Rosińskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu banku, ze skutkiem od dnia 10 stycznia 2017 r." - czytamy w komunikacie.

df5t4dt

Artur Klimczak uczęszczał do Florida International University (Miami). Karierę w bankowości rozpoczął w Stanach Zjednoczonych w 1990 roku w ramach Grupy Citibank, zajmując kolejno stanowiska od doradcy kredytowego do dyrektora regionalnego odpowiedzialnego za lokalną sieć oddziałów. Od 2005 roku związany był z Bankiem Millennium, gdzie w 2009 roku objął funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za obszar bankowości detalicznej. Następnie w 2012 roku został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za pion bankowości detalicznej. Zaś od lipca 2015 roku pełni funkcję wiceprezesa zarządu Getin Noble Banku S.A. odpowiedzialnego za pion bankowości detalicznej, podano także.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

(ISBnews)

df5t4dt

Podziel się opinią

Share
df5t4dt
df5t4dt