Trwa ładowanie...

ASF w Lubuskiem. Unia wyznacza strefy w trzech zachodnich województwach

Po ostatnich potwierdzonych przypadkach ASF w woj. Lubuskim Bruksela wyznaczyła czerwoną i żółtą strefę ochrony przed afrykańskim pomorem świń. Obejmuje już kilkadziesiąt gmin w trzech województwach: lubuskim, dolnośląskim i wielkopolskim.

ASF w Lubuskiem. Unia wyznacza strefy w trzech zachodnich województwachŹródło: iStock.com, fot: Jevtic
d32irsp
d32irsp

ASF w Lubuskiem. Unia wyznacza strefy w trzech zachodnich województwach

Główny Lekarz Weterynarii potwierdził kolejne dwa przypadki obecności wirusa ASF u martwych dzików w woj. lubuskim. Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) lekarze potwierdzili już u 22 dzików.

Oglądaj: ASF. Rosja sprzedaje wieprzowinę Chinom. Polska nie może. "To układanki polityczne"

Z tego powodu między Lubuskiem a Wielkopolską ma powstać ogrodzenie. Nadal nie wiemy, jaką będzie miał długość i gdzie dokładnie stanie płot. Jego podstawowym zadaniem będzie ograniczenie przemieszczania się dzików zarażonych afrykańskim pomorem świń. Szczegóły właśnie ustala w terenie lubuski sztab zarządzania kryzysowego.

d32irsp

ASF w Lubuskiem. Unia wyznacza strefy w trzech zachodnich województwach

Przypomnijmy, że u martwego dzika pod Sławą (Lubuskie) wykryto wirus afrykańskiego pomoru świń. Do tej pory z ASF zmagała się jedynie ściana wschodnia. Istnieje więc duże ryzyko, że choroba przedostał się także na zachód.

W próbce pobranej od dzika znalezionego na drodze w Powiecie Wschowskim (woj. lubuskie) potwierdzono, że zwierzę było nosicielem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformował portal topagrar.pl.

d32irsp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32irsp