Trwa ładowanie...
d19jbk0

Asseco BS cały czas szuka okazji do akwizycji, nie planuje przejęcia Asseco Germany

18.08. Warszawa (PAP) - Asseco Business Solutions aktywnie poszukuje do przejęcia spółek oferujących systemy ERP na polskim rynku, ale cały czas ich wyceny są bardzo wysokie. Nie...

Share
d19jbk0

18.08. Warszawa (PAP) - Asseco Business Solutions aktywnie poszukuje do przejęcia spółek oferujących systemy ERP na polskim rynku, ale cały czas ich wyceny są bardzo wysokie. Nie ma natomiast planów przejęcia należącej do grupy kapitałowej Asseco Poland spółki niemieckiej Asseco Germany - poinformował prezes Asseco BS Romuald Rutkowski.

"Mamy świadomość oczekiwań naszych akcjonariuszy, czujemy się zobligowani do obserwowania rynku, gdyż mamy dużo pieniędzy do wydania. W tym roku włożyliśmy bardzo dużo pracy w poszukiwania obiektów do akwizycji, spotykamy się z wieloma spółkami" - powiedział Rutkowski podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Prezes poinformował, że Asseco BS dobrze rozpoznała rynek małych firm IT, ale nie zdecydowała się na jakąkolwiek transakcję. W przypadku dużych firm oferujących systemy ERP, to co prawda jest kilka firm potencjalnie wystawionych na sprzedaż, ale ich wyceny są bardzo wysokie.

"Nie ukrywamy, że możliwości akwizycji popsuła nam jakiś czas temu Teta (przejęta przed rokiem przez Unit4 za 165 mln zł - PAP). Sprzedała się za kosmiczne pieniądze, a to wzbudziło apetyty również właścicieli innych firm. Nie mamy zamiaru przepłacać" - powiedział Rutkowski.

d19jbk0

Poinformował, że Asseco Business Solutions nie ma natomiast planów zaangażowania kapitałowego w spółkę Asseco Germany.

"Spekulacje na ten temat były zdecydowanie przedwczesne. Rozmawialiśmy kilka razy z zarządem Asseco Germany, rozważaliśmy różne warianty, ale wejście na rynek niemiecki jest na tyle trudnym i kosztownym zadaniem, że stawiałoby to potencjalną transakcję pod wielkim znakiem zapytania" - powiedział Rutkowski.

"Dodatkowo rozmowy o wycenie spółki właściwie od razu zostały zakończone, bo rozbieżności między nami były bardzo duże. Również nasi akcjonariusze, którzy zazwyczaj mają akcje Asseco Poland i Asseco Business Solutions, kwestionowali zasadność takiej inwestycji i przenoszenia spółek w ramach jednej grupy" - dodał.

Prezes Rutkowski poinformował, że jest zwolennikiem wypłacania przez spółkę dywidendy. Nie chciał jednak powiedzieć, jaka może być wielkość tegorocznej dywidendy, gdyby nie doszło w tym roku do żadnej akwizycji.

Za 2010 roku Asseco Business Solutions przeznaczyło na dywidendę blisko 100 proc. zysku netto, co dało wypłatę w wysokości 0,90 zł na akcję. (PAP)

pr/ osz/

d19jbk0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19jbk0
d19jbk0