Trwa ładowanie...
d3hl1co

Asseco BS chce mieć w '09 wyniki nie gorsze niż w '08

7.5.Warszawa (PAP) - Wyniki Asseco Business Solutions (ABS) w
bieżącym roku mają być nie gorsze niż te uzyskane w 2008 r. Obecny
portfel zamówień spółki ma wartość około 100 mln...

Share
d3hl1co

7.5.Warszawa (PAP) - Wyniki Asseco Business Solutions (ABS) w bieżącym roku mają być nie gorsze niż te uzyskane w 2008 r. Obecny portfel zamówień spółki ma wartość około 100 mln zł - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes spółki, Romuald Rutkowski.

"Nie chcemy, aby nasz wynik w tym roku był gorszy niż uzyskany w minionym roku. Przemawia za tym m.in. nasz backlog i dobre wyniki za pierwszy kwartał. Liczymy też na pozytywne efekty prowadzonej restrukturyzacji" - powiedział Rutkowski.

Obecna wartość portfela zamówień ABS na 2009 r. to około 100 mln zł, czyli 60 proc. sprzedaży zrealizowanej w 2008 r.

d3hl1co

Portfel zamówień ABS na 2009 r. w segmencie rozwiązań mobilnych ma wartość 35,4 mln zł, w outsoursingu 16,73 mln zł, w ERP dla firm średnich i dużych 44,55 mln zł, a w ERP dla firm małych 4,2 mln zł.

Obecnie w ABS prowadzone są prace nad optymalizacją kosztów operacyjnych. W tym celu wdrażany jest system analizy projektowej, który umożliwi ocenę rentowności każdego projektu komercyjnego prowadzonego przez spółkę, co powinno pomóc w podniesieniu efektywności prowadzonej działalności.

Jako atut w czasie spowolnienie gospodarczego prezes ABS wskazał na wsparcie grupy kapitałowej Asseco. Poinformował, że obecnie trwają rozmowy o wdrożeniu przez ABS systemu ERP, w przejętej niedawno przez Asseco Poland hiszpańskiej spółce Raxon. Prowadzone są także rozmowy o sprzedaży przez spółki Asseco w Czechach i na Słowacji systemu Wapro.

ABS w I kw. 2009 r. miało 6 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu do 7 mln zł przed rokiem, EBITDA spadła do 9,7 mln zł z 10,7 mln zł, a przychody do 40,7 mln zł z 42,2 mln zł.

d3hl1co

"Wynik I kw. oceniamy jako dobry. Należy pamiętać, że nasz wynik za I kw. 2008 r. był najlepszy w historii spółki. Dodatkowo zysk netto w ubiegłym roku był wyższy ze względu na tarczę podatkową, której w tym roku już nie mieliśmy" - powiedział Rutkowski.

"Uzyskanie porównywalnego wyniku w okresie spowolnienia gospodarki i w trakcie reorganizacji firmy nie było łatwe. Pomogły nam umowy długoterminowe i kontrakty jednorazowe zawarte jeszcze w ubiegłym roku" - dodał.

Poinformował również, że na wyniki I kw. negatywnie wpłynęły koszty prowadzonej restrukturyzacji oraz koszty związane z wdrożeniem systemu informatycznego.(PAP)

gsu/ ana/

d3hl1co

Podziel się opinią

Share
d3hl1co
d3hl1co