Trwa ładowanie...
d21ldwn
17-03-2017 13:21

Asseco: Giełdy zachodnie mogą być w przyszłości celem dla spółek z grupy

Warszawa, 17.03.2017 (ISBnews) - Asseco Poland rozwija trzy międzynarodowe centra kompetencji Grupy: w obszarze ERP, płatności oraz ubezpieczeń, poinformował prezes Adam Góral. Ocenia on, że "za jakiś czas" dla spółek z Grupy celem może być wejście na zachodnie giełdy. 

d21ldwn

"W ub.r. kontynuowaliśmy rozwój grupy przez akwizycje, zwiększaliśmy udziały w spółkach zależnych. Rozwijaliśmy międzynarodowe centra kompetencji i zamierzamy te działania kontynuować również w 2017 r." - powiedział Góral na spotkaniu z dziennikarzami.

Wskazał, że międzynarodowe centra kompetencji Grupa buduje w obszarze ERP, płatności i ubezpieczeń.

Asseco Enterprise Solutions jest odpowiedzialne za międzynarodową integrację segmentu ERP z celem budowy mocnej europejskiej pozycji m.in. poprzez potencjalne przejęcia w np. Niemczech, Portugalii, Grecji, czy Rumunii.

Budowa pozycji w segmencie płatniczym to w dużej mierze Asseco South Eastern Europe i rozwój rozwiązań w tym segmencie w serbskiej spółce należącej do grupy.

d21ldwn

Z kolei w ubezpieczeniach pozycję umacnia spółka Sapiens International Corporation - globalny dostawca rozwiązań informatycznych dla branży, który ostatnio przejął firmę StoneRiver.

"Nie mogę powiedzieć, że celem Asseco Poland powinien być rynek Nasdaq, ale dla spółek z naszej grupy za jakiś czas celem powinny być rynki zachodnie" - podsumował Góral.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100).

(ISBnews)

d21ldwn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21ldwn