Trwa ładowanie...
d1ehpnm

Asseco Poland analizuje rynki w Polsce i za granicą pod kątem akwizycji

Warszawa, 25.08.2016 (ISBnews) - Asseco Poland przygląda się rynkowi w Polsce i za granicą pod kątem ewentualnych przejęć, jednak na razie nie widzi okazji do przeprowadzenia akwizycji, poinformował wiceprezes Marek Panek.

Share
d1ehpnm

"Skanujemy rynki zagraniczne pod kątem ewentualnych przejęć, ale na razie nic ciekawego nie mamy. Podobnie jest na rynku polskim" - powiedział Panek na spotkaniu z dziennikarzami.

W sektorze instytucji publicznych na rynku polskim Asseco Poland zanotowało w I połowie 2016 r. spadek przychodów o 5% r/r, na co wpływ miało przede wszystkim zastój na rynku zamówień publicznych w Polsce.

"Podpisanie ustawy o zamówieniach publicznych powinno poprawić sytuację na tym rynku, na którym notujemy obecnie znaczną stagnację" - powiedział wiceprezes.

d1ehpnm

Dodał, że na przykładzie rynku zdrowia liczba rozstrzygniętych przetargów w I i II kw. tego roku wyniosła zaledwie 7, a w ubiegłym roku w tym samym okresie było już 76, a w 2014 r. - 58.

"Wpływ akwizycji i wzrost sprzedaży spółek zależny rekompensują nam tę stagnację na rynku zamówień publicznych" - dodał Panek.

Portfel zamówień grupy Asseco Poland na bieżący rok wynosi 6 980 mln zł i jest to 17% więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. "Warto zwrócić uwagę, że liczba podpisanych kontraktów w I półroczu tego roku wyniosła 3 742" - dodał wiceprezes.

Przedstawiciele spółki podkreślili, że portfel zamówień jest w dużej mierze oparty o umowy podpisane przez spółki zlokalizowane za granicą.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2014). W 2015 r. przychody Grupy wyniosły 7,26 mld zł.

(ISBnews)

d1ehpnm

Podziel się opinią

Share
d1ehpnm
d1ehpnm