Trwa ładowanie...
d23jba0

Asseco Poland do końca kwietnia chce wybrać doradcę przy wejściu na Nasdaq

19.03. Warszawa (PAP) - Asseco Poland rozpoczyna spotkania z bankami inwestycyjnymi i do końca kwietnia planuje wybrać bank, który pomoże spółce zadebiutować na Nasdaq. Debiut na...
Share
d23jba0

19.03. Warszawa (PAP) - Asseco Poland rozpoczyna spotkania z bankami inwestycyjnymi i do końca kwietnia planuje wybrać bank, który pomoże spółce zadebiutować na Nasdaq. Debiut na parkiecie amerykańskiej giełdy możliwy jest w czwartym kwartale - poinformował Adam Góral, prezes spółki.

"W tym tygodniu przeprowadzimy spotkania z siedmioma dużymi bankami inwestycyjnymi i z nich wybierzemy, zapewne po jeszcze co najmniej jednej serii spotkań, ten, który pomoże nam przy wejściu na Nasdaq. Myślę, że proces wyboru doradcy powinien zakończyć się do końca kwietnia" - powiedział na konferencji Góral.

"Nasi akcjonariusze wstępnie wyrazili poparcie dla tego projektu. Emisja i debiut na Nasdaq możliwe są jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w czwartym kwartale" - dodał.

Asseco Poland w lutym informowało o powrocie do pomysłu wejścia na Nasdaq. Debiutowi może towarzyszyć emisja o wartości 200-300 mln USD, przy cenie emisyjnej 60 zł za akcję. Cel emisji to m.in. wykup akcjonariuszy mniejszościowych spółek zależnych. (PAP)

gsu/ jtt/

d23jba0

Podziel się opinią

Share
d23jba0
d23jba0