Trwa ładowanie...
diczibg

Asseco Poland złożyło wniosek do UOKiK w sprawie przejęcia Infovide-Matrix

Warszawa, 01.10.2015 (ISBnews) - Asseco Poland złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Infovide-Matrix, podał Urząd.

Share
diczibg

Wniosek wpłynął 28 września br., sprawa jest w toku, podano także.

"Koncentracja polega na przejęciu przez Asseco Poland S.A. z siedzibą w Rzeszowie kontroli nad Infovide-Matrix S.A. z siedzibą w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

Uczestnicy koncentracji działają na rynku świadczenia usług IT, w skład którego wchodzą trzy segmenty, tj. sprzedaż sprzętu, sprzedaż oprogramowania oraz usługa wdrożenia oprogramowania, szkolenia pracowników, serwisowania i ewentualnego modernizowania.

diczibg

W ub. tygodniu Asseco Poland podpisało z głównymi akcjonariuszami Infovide-Matrix porozumienie dotyczące zbycia większościowego pakietu akcji oraz ogłosiło wezwanie na 100% akcji spółki po 6,01 zł za sztukę.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2014).

Infovide-Matrix to dostawca usług doradczych i rozwiązań IT. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)

diczibg

Podziel się opinią

Share
diczibg
diczibg