Trwa ładowanie...
d28e3nt

Asseco SEE 'aktywnie patrzy' na trzy branżowe tematy akwizycyjne

Warszawa, 22.10.2015 (ISBnews) - Asseco South Eastern Europe (Asseco SEE) "patrzy aktywnie" na trzy tematy akwizycyjne w swojej branży, poinformował prezes Piotr Jeleński.

Share
d28e3nt

"Patrzymy aktywnie na trzy tematy akwizycyjne, w tym dwa 'paymentowe'. Zależy nam na nich, ale kluczowym kryterium w dwóch tematach sprzedawanych przez venture capital jest cena. W dwóch dużych tematach jeszcze nie robiliśmy due diligence, ale są one przejrzyste. Główne pytanie, to czy zapłacić oczekiwaną cenę - będziemy to wiedzieć w pierwszym kwartale 2016" - powiedział Jeleński podczas konferencji prasowej.

Dodał, że w sytuacji, kiedy spółki zrobi 2 transakcje - małą i dużą - wtedy sfinansuje ze środków własnych przy pomocy lewara bankowego.

"Chcemy kontynuować dywidendę, jakakolwiek ewentualna zmiana byłaby poprzedzona szeroką konsultacją rynkową" - dodał prezes Asseco SEE.

Aktualny backlog Asseco SEE na bieżący rok ma wartość 107,8 mln euro i jest o 3% wyższy r/r. Backlog marży M1 ma wartość 73,5 mln euro, co oznacza 11% wzrostu.

d28e3nt

"Zakontraktowanie na 2016 r. rok jest obecnie wyższe niż przed rokiem. Nie jest to euforia, ale mamy systematycznie dobre dane. Wyzwaniem na 2016 będzie, ile zainwestować, by nie przeinwestować, jak kapitalizować produkty, a także sytuacja rynkowa i potencjalne transakcje. Cykle sprzedażowe w software są takie, że to się powinno uwidaczniać już pod koniec tego roku. Zakładam, że będzie to rok kontynuacji i porządkowania" - stwierdził Jeleński.

Grupa Asseco SEE prowadzi działalność głównie w pięciu segmentach rynku informatycznego: rozwiązania i usługi dla sektora bankowego; rozwiązania z obszaru uwierzytelniania; dostawa, instalacja i usługi w zakresie bankomatów oraz terminali płatniczych; rozwiązania i usługi dla sektora telekomunikacyjnego oraz usługi integracyjne i dostawa oraz wdrażanie systemów i sprzętu informatycznego; bramka płatności.

(ISBnews)

d28e3nt

Podziel się opinią

Share
d28e3nt
d28e3nt