Trwa ładowanie...
d3gh0lb

Asseco SEE zadebiutuje na GPW przed końcem sierpnia

11.8.Warszawa (PAP) - Sąd zarejestrował emisję akcji Asseco South Eastern Europe(ASSE), które były obejmowane przez inwestorów kwalifikowanych i niedługo powinien zostać złożony...
Share
d3gh0lb

11.8.Warszawa (PAP) - Sąd zarejestrował emisję akcji Asseco South Eastern Europe(ASSE), które były obejmowane przez inwestorów kwalifikowanych i niedługo powinien zostać złożony wniosek o wprowadzenie walorów spółki do obrotu. Debiut na GPW spodziewany jest przed końcem sierpnia - poinformował PAP prezes spółki, Piotr Jeleński.

"Sąd zarejestrował już emisję kierowaną do inwestorów kwalifikowanych. Niebawem złożymy wniosek o wprowadzenie akcji spółki do obrotu na GPW i myślę, że debiut jest jak najbardziej możliwy przed końcem sierpnia" - powiedział PAP Jeleński.

Pod koniec czerwca zarząd ASEE przydzielił inwestorom kwalifikowanym 2,1 mln akcji nowej emisji, które były obejmowane po 14 zł za sztukę przez inwestorów kwalifikowanych. Spółka pozyskała prawie 30 mln zł na akwizycje w Europie Południowo-Wschodniej.

d3gh0lb

Wcześniej sąd zarejestrował emisję akcji, które były wyemitowane do mniejszościowych akcjonariuszy spółek zależnych ASEE w zamian za udziały posiadane przez nich w tych firmach. Dzięki dokonaniu tego SWAP-a ASEE stało się jedynym właścicielem spółek zależnych.

Przedstawiciele spółki wcześniej informowali, że debiut na GPW nastąpi po rejestracji emisji akcji aportowych i emisji, która była skierowana do funduszy.

Jeleński poinformował także, że na ukończeniu są negocjacje w sprawie kształtu ostatecznej umowy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju. EBOR ma zainwestować w ASEE 22 mln euro. Z tej kwoty 15 mln euro ma być wydane na nową emisję akcji spółki, a pozostałe 7 mln euro ma zostać przekazane spółce w formie sześcioletniego kredytu.(PAP)

gsu/ ana/

d3gh0lb

Podziel się opinią

Share
d3gh0lb
d3gh0lb