Trwa ładowanie...
d2qypf9

Asseco South Eastern Europe liczy na prospekt na przełomie X i XI

3.10.Ossa (PAP) - Asseco South Eastern Europe liczy na zatwierdzenie prospektu emisyjnego przez Komisję Nadzoru Finansowego na przełomie października i listopada - poinformował...
Share
d2qypf9

3.10.Ossa (PAP) - Asseco South Eastern Europe liczy na zatwierdzenie prospektu emisyjnego przez Komisję Nadzoru Finansowego na przełomie października i listopada - poinformował w piątek PAP Piotr Jeleński prezes Asseco South Eastern Europe (ASEE).

"Zatwierdzenia prospektu ASEE spodziewamy się na przełomie października i listopada. Nie będziemy specjalnie zwlekać w przypadku nienajlepszej koniunktury na GPW" - powiedział Jeleński.

"Projekty akwizycyjne, które mamy przygotowane będziemy realizować zaraz po emisji" - dodał.

d2qypf9

Asseco Poland informowało wcześniej o możliwości przejęcia przez ASEE rumuńskiej spółki Siveco. Rozmowy w tej sprawie miały zakończyć się do końca sierpnia. Według informacji prasowych przejęcie Siveco stoi jednak pod znakiem zapytania ze względu na zbyt wysokie oczekiwania sprzedających.

W skład grupy kapitałowej Asseco South Eastern Europe wchodzi obecnie siedem firm - rumuńskie: Net Consulting i FIBA Software, serbskie: Pexim, Pexim Cardinfo i Antegra oraz chorwackie: Arbor Informatyka i Logos.

Według wcześniejszych nieoficjalnych szacunków planowany na 2008 r. wynik netto ASEE to około 16 mln euro przy 112 mln euro przychodów.

Wartość emisji ma wynieść od 50 do 60 mln euro, a szacowana kapitalizacja po emisji to około 1-1,2 mld zł. Wcześniej prezes Asseco Poland Adam Góral oceniał, że ASEE może być drugą spółką IT na warszawskiej giełdzie pod względem kapitalizacji.

Grzegorz Suteniec(PAP)

gsu/ pr/ pel/ pif/ gor/

d2qypf9

Podziel się opinią

Share
d2qypf9
d2qypf9