Trwa ładowanie...
d3m6hih

Asseco wykona projekt dla Europejskiej Agencji Kosmicznej

Warszawa, 14.01.2015 (ISBnews) - Asseco Poland pozyskało kontrakt od Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) w ramach programu motywacyjnego dla polskich przedsiębiorstw i instytucji naukowych, mającego na celu umożliwienie pozyskania i rozbudowy kompetencji w sektorze kosmicznym, podała spółka. To trzeci kontrakt pozyskany przez firmę od ESA.

Share
d3m6hih

Po zakończeniu projektu wykonywanego przez Asseco agencja uzyska zdalny dostęp do symulatorów statków kosmicznych z poziomu przeglądarki internetowej. Dzięki temu będzie mogła sprawdzać działanie satelitów przed ich wyniesieniem na orbitę.

"Asseco Poland dokona migracji symulatorów statków kosmicznych używanych przez ESA do nowej platformy opartej na technologii RAP (Remote Application Platform)" - czytamy w komunikacie.

"W ramach projektu przeanalizowane będą także możliwości i wydajność platformy oraz zostaną zidentyfikowane potencjalne problemy związane ze zdalnym dostępem do systemu. Wykonana zostanie również analiza dotycząca wizualizacji 3D modeli symulacyjnych, a wybrane rozwiązania z tego obszaru zostaną zaimplementowane w systemie. Zakończenie projektu planowane jest na grudzień 2015 roku" - podano także.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest siódmym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

(ISBnews)

d3m6hih

Podziel się opinią

Share
d3m6hih
d3m6hih