Trwa ładowanie...
d3nfnmu

ASTER Biznes spodziewa się 25 mln zł przychodów w 2011 r.

25.05. Warszawa (PAP) - ASTER Biznes, departament biznesowy operatora kablowego ASTER, spodziewa się 25 mln zł przychodów w 2011 r. wobec 7 mln zł w 2010 roku - poinformował na...

d3nfnmu
d3nfnmu

25.05. Warszawa (PAP) - ASTER Biznes, departament biznesowy operatora kablowego ASTER, spodziewa się 25 mln zł przychodów w 2011 r. wobec 7 mln zł w 2010 roku - poinformował na konferencji prasowej Robert Sababady, dyrektor ASTER Biznes.

"Nasze przychody za I kw. 2011 roku przekroczyły 6,5 mln zł, a do końca roku spodziewamy się 25 mln zł przychodów, ale bez akwizycji (...) W całym 2010 roku było to 7 mln zł, a taki przyrost jest częściowo związany z tym, że akwizycje nastąpiły w trakcie 2010 roku, a nie na początku, i ich pełny efekt będzie widoczny w tym roku" - powiedział Sababady.

"Trzy lata temu rozpoczęliśmy działalność usług dla biznesu i dziś mamy ok. 3,5 tys. klientów spośród małych i średnich firm. To wynika nie tylko ze wzrostu naturalnego, ale też z akwizycji" - dodał.

W 2010 roku ASTER, dostawca usług telekomunikacyjnych, kupił od Grupy Mediatela spółkę Mediatel 4B świadczącą usługi telekomunikacyjne dla rynku biznesowego, a także krakowskiego dostawcę internetu GH NET.

d3nfnmu

Sababady powiedział też w środę, że ASTER prowadzi kolejne rozmowy w sprawie akwizycji i są one na tyle zaawansowane, że przejęcie kolejnej spółki - o przychodach do 10 mln zł - może nastąpić w tym roku.

Strategia ASTER i departamentu ASTER Biznes, zakłada stały rozwój produktów i poszerzanie kompetencji w świadczeniu usług telekomunikacyjnych dla przedstawicieli małych, średnich i dużych firm.

Według wcześniejszych zapowiedzi, ASTER Biznes, departament zajmujący się klientami biznesowymi w ASTER, zakłada, że do 2015 roku osiągnie przychody na poziomie 180 mln złotych.

ASTER jest dostawcą pięciu usług telekomunikacyjnych: telewizji, szerokopasmowego dostępu do internetu, Internetu mobilnego oraz telefonii stacjonarnej i komórkowej. Firma dostarcza usługi dla klientów indywidualnych oraz biznesowych.

ASTER działa na rynku telekomunikacyjnym w trzech miastach: Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze, jak również ich okolicach.

W grudniu 2010 roku fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners LLP podpisał z firmą Liberty Global, właścicielem UPC Polska umowę sprzedaży 100 proc. udziałów ASTER-a. Transakcja czeka na zgodę UOKiK.(PAP)

bas/ ana/

d3nfnmu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nfnmu