Trwa ładowanie...
d2ee9x2

ASTER kupił krakowskiego operatora Internetu GH NET, nie wyklucza kolejnych przejęć

27.10. Warszawa (PAP) - ASTER, dostawca usług telekomunikacyjnych, kupił 100 proc. udziałów w spółce GH NET, która jest dostawcą Internetu w Małopolsce - poinformował ASTER w...

Share
d2ee9x2

27.10. Warszawa (PAP) - ASTER, dostawca usług telekomunikacyjnych, kupił 100 proc. udziałów w spółce GH NET, która jest dostawcą Internetu w Małopolsce - poinformował ASTER w komunikacie prasowym. ASTER nie wyklucza w najbliższym czasie kolejnych przejęć - zarówno na rynku konsumenckim, jak i biznesowym.

"Jeśli pojawi się okazja do zakupu operatora uzupełniającego naszą ofertę terytorialnie, bądź też produktowo, to na pewno ją rozważymy" - powiedziała cytowana w komunikacie Joanna Pasynkiewicz, wiceprezes ASTER.

"Konsolidacja na rynku kablowym jest bardzo potrzebna. Na rynku zachodnim działa maksymalnie kilku operatorów, tymczasem w Polsce funkcjonuje kilkuset operatorów, obsługujących blisko 5 milionów klientów. Konsolidacja zmniejsza koszty działania i ułatwia negocjacje z nadawcami telewizyjnymi" - dodała.

d2ee9x2

GH NET świadczy głównie usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu. Obecnie spółka obsługuje 16.500 abonentów - głównie na terenie Krakowa, ale także, w mniejszym stopniu, Radomia.

Obok usług dla klientów indywidualnych, spółka oferuje także rozwiązania dla klientów biznesowych - dostępu do Internetu, usługi głosowe oraz transmisji danych i kolokacji. W zasięgu sieci GH NET znajduje się około 50 tysięcy gospodarstw domowych.

Dzięki transakcji, ASTER zwiększy zasięg sieci i umocni pozycję na rynku krakowskim, a klienci GH NET uzyskają dostęp do usług oferowanych przez ASTER.

"Już wkrótce część klientów GH NET będzie mogła korzystać z telefonii stacjonarnej i komórkowej, mobilnego Internetu, a także telewizji cyfrowej oraz wypożyczalni filmów VoD. W ciągu kilku najbliższych miesięcy udostępnimy oferowane przez nas usługi wszystkim klientom znajdującym się w zasięgu sieci GH NET" - powiedziała Pasynkiewicz.

d2ee9x2

Zakup GH NET to kolejna transakcja ASTER zrealizowana w tym roku. W lipcu tego roku ASTER nabył 100 proc. udziałów w spółce Mediatel 4B świadczącej usługi dla rynku biznesowego: głosowe, dostępu do Internetu, transmisji danych, kolokacji oraz szereg usług dodanych (efax, telekonferencje) dla klientów instytucjonalnych na terenie całego kraju.

ASTER jest dostawcą pięciu usług telekomunikacyjnych: telewizji, szerokopasmowego dostępu do internetu, Internetu mobilnego oraz telefonii stacjonarnej i komórkowej. Firma dostarcza usługi dla klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Firma działa na rynku telekomunikacyjnym od początku lat 90. w trzech polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze, jak również ich okolicach.

Na koniec września 2010 roku ASTER miał 380.000 abonentów telewizji analogowej, ok. 96.000 abonentów telewizji cyfrowej, 177.000 abonentów internetu, ponad 70.000 abonentów telefonii stacjonarnej oraz ponad 66.000 abonentów telefonii komórkowej.

Właścicielem ASTER jest fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners LLP.(PAP)

bas/ jtt/

d2ee9x2

Podziel się opinią

Share
d2ee9x2
d2ee9x2