Trwa ładowanie...
firma
23-08-2011 05:00

Asysta czeka na chętnych

Program, który do końca roku ma objąć tysiąc firm, do końca lipca pomógł 120 podmiotom. Wolne miejsca czekają - donosi "Puls Biznesu".

Asysta czeka na chętnychŹródło: Jupiterimages
d440moi
d440moi

Mikrofirmy, czyli większość polskich przedsiębiorstw, mają duże problemy na początku biznesowej drogi. Z myślą o takich firmach Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) stworzyła program "Asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej".

W założeniach "Asysta" do końca roku ma objąć nawet tysiąc przedsiębiorstw. Do 4 sierpnia skorzystało z niej 120 firm, a niebawem dołączy do nich następne 227. Nadal jest kilkaset wolnych miejsc.

- Zgłaszają się przede wszystkim firmy usługowe. Zachęcam do udziału w "Asyście" kolejne podmioty. Warto, bo dzięki niej można pokonać główne bariery hamujące rozwój biznesu na starcie - mówi Anna Barwińska-Nosowicz, koordynator projektów unijnych w Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Pomoc obejmuje doradztwo i konsultacje fachowców. Specjaliści pomagają przedsiębiorcom na czterech obszarach: marketingu, finansów, organizacji firmy i prowadzeniu dokumentacji. Koszt to tylko opłata w wysokości 120 zł, czyli 5 proc. całej usługi. Resztę dokłada Unia Europejska.

d440moi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d440moi

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj