Trwa ładowanie...

Atak na giełdę kryptowalut. Wyznaczono nagrodę za informację o sprawcach

Nawet ćwierć miliona dolarów nagrody mogą otrzymać internauci, którzy przekażą informacje o sprawcach ataku na giełdę kryptowalut Binance.

Share
Atak na giełdę kryptowalut. Wyznaczono nagrodę za informację o sprawcachŹródło: iStock.com
dlyi0eq

Klienci trzeciej co do wielkości giełdy kryptowalut na świecie – Binance – sami ujawnili fakt cyberataku. Jak pisali na portalu reddit, na kontach użytkowników, bez ich wiedzy i zgody, dokonywane były transakcje. Za tezą, iż działania miały charakter skoordynowany od początku przemawiał fakt, że wszystkie miały ten sam cel. Aktywa klientów giełdy były bowiem wymieniane na jedną z mniejszych kryptowalut – viacoiny.

Nietrudno się domyślić, że takie działania miały natychmiastowy skutek – kurs viacoina wystrzelił nawet o 40 proc. W tym samym czasie reszta rynku spadała – tylko bitcoin był wart mniej niż 10 tys. dol. za jednostkę. Zarządzający założoną przez Zhao Changpenga giełdą Binance zareagowali natychmiast – nieautoryzowane operacje zostały cofnięte i zrekompensowano straty klientów.

Zespół giełdy początkowo twierdził, że "nie ma dowodów" na to, by platforma padła ofiarą cyberataku. Po kilku dniach jego podejście się zmieniło. Binance poinformowała o tym, że przeznacza tokeny warte 250 tys. dol. na nagrody dla osób, które przekażą informacje pomocne w ustaleniu sprawców ataku i zamieszania na giełdzie.

dlyi0eq

Wspomniana kwota stanowi jedynie część środków zarezerwowanych na pomoc w wykrywaniu sprawców podobnych incydentów. W portfelu firmy znajduje się bowiem łącznice 10 mln dol. Binance ma nadzieję, że to wystarczy, by zniechęcić hakerów do podejmowania prób cyfrowych włamań. Wszystkie giełdy kryptowalut na świecie z powodu działalności hakerów straciły łącznie około 700 mln dol.

Zobacz też, jak ominąć zakaz handlu w niedziele:

dlyi0eq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlyi0eq
dlyi0eq