ycipk-3xbloq

Trzecia giełda bitcoinów zaatakowana przez hakerów. Manipulacja kursem viacoina

Klienci platformy Binance wszczęli alarm. Na ich kontach przeprowadzono duże operacje bez ich zgody. Hakerzy skutecznie zawyżyli kurs jednej z mniejszych kryptowalut. Transakcje udało się odwrócić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klienci Binance nagle zauważyli, że ktoś z zewnątrz steruje ich kontem
Klienci Binance nagle zauważyli, że ktoś z zewnątrz steruje ich kontem (iStock.com)
ycipk-3xbloq

Binance to trzecia największa platforma obrotu bitcoinami na świecie, przyciągająca około 6 proc. obrotów. Jej reputacja została wczoraj poważnie naruszona. Klienci zaczęli zgłaszać na serwisie społecznościowym reddit, że nagle serwis sam zaczął sprzedawać ich aktywa. Nawet nie tyle "sprzedawać" co zamieniać na jedną kryptowalutę - viacoin.

To dość mała kryptowaluta z obecną wartością rynkową wszystkich jednostek na poziomie 67 mln dol., więc nagły przypływ zainteresowania wystrzelił kurs w górę o nawet 40 proc. W tym samym czasie większość rynku spadała. Między innymi bitcoin, który tracąc w środę tysiąc dolarów, znów zszedł poniżej poziomu 10 tys. dol.

Notowania Viacoin w ostatnich dwóch dniach

ycipk-3xbloq
coinmarketcap.com
Podziel się

Bitcoin doprowadził do spadku cen złota i platyny?

Jeden z klientów Binance zauważył, że sprzedane zostały sprzedano wszystkie jego altcoiny po cenach rynkowych. Inny stwierdził, że wartość jego konta spadła o 25 proc. po tym, jak sprzedane zostały trzy posiadane kryptowaluty, a pojawiły się viacoiny. Użytkownik zareagował szybko, zamieniając viacoiny z powrotem na trzy inne poprzednie posiadane kryptowaluty, ale hakerów to nie zraziło i po chwili znowu mu je sprzedali.

ycipk-3xbloq

Binance stwierdził, że "nie ma dowodów" na to, że ich platforma została naruszona. Jedynymi zagrożonymi użytkownikami byli ci, którzy rejestrowali na zewnątrz klucze API, by korzystać z botów tradingowych.

Platforma Binance zaczęła śledztwo i cofnęła większość transakcji, kompensując straty klientom, którzy złożyli reklamacje.

Platforma namawia do wyłączenia narzędzi zarządzających automatycznie portfelem, lub zresetowanie klucza API. Na przyszłość sugeruje sprawdzanie takich narzędzi w kilku krokach, by upewnić się, że są bezpieczne.

ycipk-3xbloq
Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3xbloq

ycipk-3xbloq
ycipk-3xbloq