Trwa ładowanie...
dahnxxb
10-03-2017 12:49

Atal podwyższył wartość programu obligacji, wyemituje papiery za 40 mln zł

Warszawa, 10.03.2017 (ISBnews) - Atal przyjął zaktualizowany program emisji obligacji, który przewiduje pozyskanie - w ramach emisji prywatnej - maksymalnie do 40 mln zł, poinformowała spółka. W grudniu spółka wyemitowała w ramach programu papiery o wartości 60 mln zł.

dahnxxb
dahnxxb

"Podjęliśmy decyzję o aktualizacji programu emisji obligacji w związku z dużym zainteresowaniem wśród inwestorów naszą poprzednią ofertą. Planujemy teraz skierować do nich dodatkową emisję. Środki będziemy chcieli przeznaczyć na zwiększenie skali działalności - uruchomienie nowych projektów deweloperskich czy zakup kolejnych gruntów. Atal znajduje się w bardzo dobrej kondycji, o czym świadczą nie tylko rekordowe wyniki kontraktacji, ale również wysokie wskaźniki ekonomiczne. Przykładowo marża brutto ze sprzedaży na koniec III kw. 2016 wyniosła 27,5%" - powiedział wiceprezes Mateusz Juroszek, cytowany w komunikacie.

Propozycje nabycia obligacji - w ramach emisji prywatnej - zostaną skierowane do indywidualnych adresatów, w liczbie nie większej niż 149 osób. Nowe obligacje spółka planuje włączyć do obrotu w alternatywnym systemie obrotu Catalyst lub BondSpot, podano także.

Atal specjalizuje się w realizacji osiedli mieszkaniowych, pojedynczych budynków wielorodzinnych oraz domów jednorodzinnych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Spółka zadebiutowała na GPW w czerwcu 2015 r. W ub. roku sprzedała 2 436 lokali.

(ISBnews)

dahnxxb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dahnxxb