Trwa ładowanie...
d2wk44m
d2wk44m

Atal sprzedał 571 mieszkań w I półroczu 2014, wzrost o 79 r/r

Warszawa, 03.07.2014 (ISBnews) - Atal sprzedał 571 mieszkań w I poł. 2014 r., tj. o 79 więcej niż rok wcześniej; 87 lokali jest zarezerwowanych. Atal podtrzymuje plany tegorocznego debiutu na GPW, poinformował prezes Zbigniew Juroszek.
Share
d2wk44m

"Cały czas utrzymujemy systematyczny, bardzo wysoki wzrost sprzedaży. W czerwcu przeprowadziliśmy udaną drugą emisję obligacji korporacyjnych, skierowaną do inwestorów instytucjonalnych. Pozwoliła nam ona na uzyskanie dodatkowych środków, które przeznaczymy na grunty pod nowe inwestycje. W tegorocznych planach pozostaje również wejście na GPW oraz ciągłe utrzymywanie 20% wzrostu. Te dwa czynniki wydatnie pozwolą nam na podjęcie efektywnej walki o pozycję lidera rynku pod względem sprzedaży mieszkań w ciągu najbliższych dwóch lat" - powiedział Juroszek, cytowany w komunikacie.

Do tej pory rekordowym miesiącem dla spółki był marzec, w którym sprzedano 134 mieszkania, podano również.

"Najwięcej mieszkań Atal S.A. sprzedał w mieście, w którym niezmiennie jest liderem rynku, czyli w Krakowie. W krakowskich inwestycjach spółki od stycznia do maja podpisano aż 294 akty notarialne, najwięcej na osiedlach Bronowice Residence (114) i Nadwiślańska 11 (91). Wysoki poziom sprzedaży spółka zanotowała także we Wrocławiu, w którym sprzedano 161 mieszkań. Na ogólny wzrost, duży wpływ mają inwestycje warszawskie, w tym m.in. prestiżowa Walewska Residence. Tylko tam, w ciągu dwóch tygodni od wprowadzenia do sprzedaży, zarezerwowane zostały 22 z 43 mieszkań. Najlepszy w tym roku wynik odnotowano również w Łodzi. W czerwcu, we wszystkich etapach inwestycji Nowe Polesie swoje miejsce zamieszkania znalazło 20 nowych lokatorów. Od początku roku w Łodzi Atal S.A sprzedał 70 mieszkań" - czytamy dalej.

d2wk44m

Firma przypomina, że od początku roku wprowadziła trzy nowe inwestycje do sprzedaży: apartamentowiec Walewska Residence nieopodal Stadionu Narodowego w Warszawie, drugi etap osiedla City Towers Czyżyny w Krakowie oraz Stara Odra Residence we Wrocławiu. Spółka w pierwszych miesiącach tego roku oddała do użytkowania osiedle domków VilleMurano we Wrocławiu, trzeci etap prestiżowej inwestycji Bronowice Residence w Krakowie oraz pierwszy etap City Towers Czyżyny.

Pod koniec kwietnia Juroszek poinformował agencję ISBNews, że celuje w ofertę publiczną i debiut na warszawskiej giełdzie późną jesienią bieżącego roku.

Notowany na Catalyst Atal S.A. to firma deweloperska istniejąca od 1990 r. Specjalizuje się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, biurowych i handlowo-magazynowych zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Firma aktualnie prowadzi 13 projektów inwestycyjnych m.in. w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu oraz w Warszawie. Założycielem i właścicielem firmy jest polski przedsiębiorca Zbigniew Juroszek.

(ISBnews)

d2wk44m

Podziel się opinią

Share
d2wk44m
d2wk44m