Trwa ładowanie...
d3h9jy5
d3h9jy5

ATM podpisał umowę z MG na dofinansowanie w wysokości 72,3 mln zł

18.12. Warszawa (PAP) - ATM SA zawarł z Ministerstwem Gospodarki umowę na dofinansowanie z UE realizacji projektu "Centrum Innowacji ATM". Kwota dofinansowania wynosi 72,3 mln zł -...
Share
d3h9jy5

18.12. Warszawa (PAP) - ATM SA zawarł z Ministerstwem Gospodarki umowę na dofinansowanie z UE realizacji projektu "Centrum Innowacji ATM". Kwota dofinansowania wynosi 72,3 mln zł - poinformował ATM w komunikacie.

ATM informował o przyznaniu spółce dofinansowania w grudniu 2008 roku.

W ramach inwestycji spółka planuje wybudować ośrodek opracowujący i wdrażający usługi oparte na najnowocześniejszych technologiach telekomunikacyjnych i informatycznych pod nazwą Centrum Innowacji ATM, co będzie powiązane z rozbudową obecnie użytkowanego Centrum Telekomunikacyjnego ATMAN-Grochowska.

d3h9jy5

"Projekt objęty dofinansowaniem będzie realizowany w latach 2010-2015 i podzielony jest na etapy, z których każdy będzie miał wpływ na zwiększenie przychodów i zysków Emitenta, co będzie warunkowało przystąpienie do kolejnego etapu zgodnie z harmonogramem realizacji projektu" - napisano w komunikacie.

"Zrealizowany projekt umożliwi oferowanie w ramach Centrum Telekomunikacyjnego ATMAN-Grochowska profesjonalnych usług telekomunikacyjnych, szczególnie kolokacji i hostingu, jeszcze bardziej przystosowanych do potrzeb rynku. Stworzy także firmom technologicznym wyjątkowe możliwości prowadzenia i rozwoju działalności w CI ATM, poprzez zaoferowanie między innymi unikatowej infrastruktury technicznej" - dodano.

Spółka podała, że wielkość otrzymanego dofinansowania wynosi 72.320.578,20 zł i stanowi 22,51 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 392,02 mln zł z VAT, w tym wydatki kwalifikowane to 321,28 mln zł. (PAP)

pam/ gor/

d3h9jy5

Podziel się opinią

Share
d3h9jy5
d3h9jy5