Trwa ładowanie...

Auchan zamyka dwa sklepy w województwie śląskim. Za mało klientów, za duże koszty

Dwa sklepy Auchan wkrótce zostaną zamknięte. Placówki położone są w Dąbrowie Górniczej oraz w Mysłowicach. Po raz ostatni klienci zrobią w nich zakupy w sierpniu.

Auchan zamyka dwa sklepy w województwie śląskim. Za mało klientów, za duże kosztyŹródło: NurPhoto via Getty Images
d298rh0
d298rh0

Niskie obroty i niesprzyjające warunki wynajmu spowodowały znaczne straty w placówkach w Dąbrowie Górniczej przy ul. Katowickiej oraz w Mysłowicach, stąd decyzja o ich zamknięciu.

Informując o podjętej decyzji Auchan Retail Polska podkreśla w komunikacie, że zadba o każdego z pracowników zatrudnionych w obu zamykanych sklepach. Procesowi będą towarzyszyć indywidualne rozmowy z poszczególnymi pracownikami, podczas których przedstawione zostaną możliwości dalszej współpracy.

- Na tym etapie priorytetem naszych działań jest wsparcie pracowników zamykanych sklepów, którym, w miarę możliwości, zaoferujemy alternatywne stanowiska pracy w okolicznych sklepach należących do naszej sieci – zapewnił cytowany w komunikacie Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska. - Musimy natomiast pamiętać, że w perspektywie długoterminowej koncentrujemy się na zapewnieniu trwałej rentowności wszystkich sklepów, tak aby realizować założoną przez nas strategię Auchan 2022.

Obejrzyj: Zakaz handlu do zawieszenia. Witucki uważa, że jest na to szansa

Auchan Retail Polska planuje przeniesienie części pracowników do innych, okolicznych sklepów należących do sieci. Przeniesienia te nastąpią w ramach dostępnych wakatów, z zachowaniem wszelkich uprawnień pracowniczych i ciągłości zatrudnienia. Nastąpi również rozwiązanie umów w ramach zwolnień grupowych wraz z odprawami. Dla osób spełniających kryterium wieku możliwe będzie skorzystanie z uprawnień przedemerytalnych lub emerytalnych wraz z odprawą emerytalną.

d298rh0

Klienci po raz ostatni zrobią zakupy w tych dwóch sklepach 30 sierpnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d298rh0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d298rh0