ycipk-229bu3

Autostrada A2. Jest umowa na poszerzenie trasy Warszawa-Łódź

Dokumentację w ciągu 19 miesięcy opracuje firma Transprojekt Gdański. Zainkasuje za nią 3,4 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budowa dodatkowych pasów została rozłożona na 3 lata. Łączny koszt rozbudowy może wynieść ok. 600 mln zł.
Budowa dodatkowych pasów została rozłożona na 3 lata. Łączny koszt rozbudowy może wynieść ok. 600 mln zł. (GDDKiA, Fot: GDDKiA)
ycipk-229bu3

Rozbudowa autostrady A2 od Łodzi do Warszawy polegać będzie na dobudowie trzeciego pasa ruchu od węzła Łódź Północ do węzła Pruszków, a na odcinku węzeł Pruszków – węzeł Konotopa czwartego pasa ruchu. Prace przygotowawcze potrwają do 2021 roku. Budowa dodatkowych pasów została rozłożona na 3 lata. Łączny koszt rozbudowy może wynieść ok. 600 mln zł.

W piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na opracowanie elementów koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej dla poszerzenia o dodatkowe pasy ruchu autostrady A2.

GDDKiA
Podziel się
ycipk-229bu3

- W przyszłym tygodniu na nieczynnym Punkcie Poboru Opłat rozpocznie się już układanie podbudowy - zaznaczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zobacz: Przekop Mierzei Wiślanej. Natrafili na złoża bursztynu

Umowa na przygotowanie analizy technicznej z elementami koncepcji na budowę trzeciego pasa ruchu na autostradzie A2 od węzła Łódź Północ do granicy z województwem mazowieckim została zawarta 11 marca 2019 r. Oznacza to, że prace przygotowawcze są prowadzone dla całego odcinka Warszawa - Łódź o długości 88 km.

Obejrzyj: Fundusz Sprawiedliwości wspiera budowę "Budzika" dla dorosłych

ycipk-229bu3

- Ruch na autostradzie A2 pomiędzy Warszawą i Łodzią już teraz zbliża się do wartości granicznych dla obecnego przekroju, a w najbliższych latach spodziewany jest dalszy stopniowy jego wzrost. Spowoduje to, że w perspektywie kilku najbliższych lat może dojść do wyczerpania przepustowości tej trasy. To połączenie będzie miało także bardzo istotne znaczenie w kontekście planów realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dlatego podjęliśmy decyzję o rozbudowie tego odcinka A2 do trzech, a na odcinku najbliżej Warszawy do czterech pasów ruchu w każdą stronę - zaznaczył minister Adamczyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Polub WP Finanse
ycipk-229bu3
ycipk-229bu3
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-229bu3