Trwa ładowanie...
d4435ia

Autostrady w Polsce. Ładowarki na każdym MOP-ie

GDDKiA rusza z elektryczną ofensywą na polskich drogach. Dyrekcja planuje budowę ładowarek na każdym MOP-ie przy autostradach i ekspresówkach. Właściciele elektryków zaczną z nich korzystać w przyszłym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ładowarka na każdym MOP-ie. Takie plany ma GDDKiA.
Ładowarka na każdym MOP-ie. Takie plany ma GDDKiA. (East News, Fot: Lukasz Szelag/REPORTER)
d4435ia

Drogowcy ostro ruszają do realizacji swojego planu. Już w październiku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma ogłosić nowe przetargi na budowę stacji ładowania na MOP-ach.

Te pierwsze mają zostać zbudowane na A1 między Toruniem i Tuszynem oraz Pyrzowicami i Gorzyczkami. Kolejne ładowarki dla elektryków będą budowane na MOP-ach między Koninem a Warszawą na A2 i na A4 między Wrocławiem a Katowicami.

Zobacz także: KGHM i PGE będą współpracować przy projektach fotowoltaicznych

Co więcej, jak donosi "Rzeczpospolita", zaraz potem przyjdzie kolej na MOP-y przy ekspresówkach: S3 Szczecin–Gorzów Wielkopolski, S7 Gdańsk–Warszawa i S8 Białystok–Warszawa.

Przetargi te mają dać kierowcom możliwość ładowania samochodów początkowo głównie na odcinkach dróg w Polsce, które wchodzą w skład europejskiej sieci dróg TEN-T. Pełen system ładowania na wszystkich 159 MOP-ach w Polsce, ma zacząć działać w 2023.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4435ia

Podziel się opinią

Share
d4435ia
d4435ia