Trwa ładowanie...
dd5l09a

Axel Springer obejmie 49 proc. Infor Biznes w zamian za "Dziennik" i Dziennik.pl (opis2)

2.6.Warszawa (PAP) - Axel Springer i Infor podpisały porozumienie,
zgodnie z którym Axel obejmie 49 proc. udziałów w spółce Infor
Biznes, do której wniesie swój drukowany tytuł...

Share
dd5l09a

2.6.Warszawa (PAP) - Axel Springer i Infor podpisały porozumienie, zgodnie z którym Axel obejmie 49 proc. udziałów w spółce Infor Biznes, do której wniesie swój drukowany tytuł "Dziennik Polska Europa Świat" oraz serwis internetowy Dziennik.pl - poinformował Infor w komunikacie prasowym.

Infor podał też, że Axel Springer i Infor będą od jesieni wydawać wspólną gazetę codzienną łączącą treści "Dziennika" i "Gazety Prawnej". Gazeta Prawna w obecnym kształcie dostępna będzie w prenumeracie.

"Poniedziałkowe porozumienie jest kolejnym etapem współpracy obu wydawców, która do tej pory obejmowała m.in. połączoną prenumeratę +Dziennika+ i +Gazety Prawnej+" - podała spółka Infor.

dd5l09a

"Celem podpisanej umowy jest wspólne wydawanie od jesieni 2009 r. nowej gazety codziennej. Zgodnie z intencją wydawców nowy tytuł łączyć będzie wysokiej jakości treści +Dziennika+, szczególnie z obszaru polityki, kultury i sportu, oraz +Gazety Prawnej+, wyspecjalizowanej w tematyce gospodarczej, podatkowej i prawnej. Poszerzone spektrum tematyczne wpłynie na atrakcyjność gazety dla czytelników i klientów reklamowych" - podano.

"Dzięki powołaniu joint venture koncentrujemy siły i doświadczenie dwóch znakomitych tytułów. Taki ruch zwiększy znacznie nasz potencjał na bardzo konkurencyjnym rynku i zapewni nam mocną pozycję dla przyszłych działań" - powiedział cytowany w komunikacie Florian Fels, prezes Axel Springer Polska.

"Ta transakcja to także kolejny krok w realizacji strategii internetowej Infor PL. Jednym z naszych celów jest zajęcie pozycji lidera w kategorii biznes, finanse, prawo" - powiedział Ryszard Pieńkowski, właściciel Infor Pl.

Marcin Malinowski, rzecznik Infor Pl, powiedział PAP, że dla prenumeratorów "Gazeta Prawna" pozostanie oddzielnym tytułem.

dd5l09a

"+Gazeta Prawna+ dla prenumeratorów pozostanie, a jej zawartość będzie poszerzona o treści z tzw. białych stron. Od jesieni powstanie nowy tytuł, który będzie połączeniem +Gazety Prawnej+ i +Dziennika+" - powiedział PAP Malinowski.

Gazeta Prawna w prenumeracie ma być poszerzona o treści bieżące, sport i program telewizyjny.

Transakcja uzależniona jest od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

"Spółka Infor Biznes pracuje już nad prototypami nowego produktu, który w sprzedaży ukaże się jesienią. Ten nowy projekt to duże wyzwanie i szansa na rozwój +Gazety Prawnej+, zarówno w wersji papierowej, jak i internetowej. Struktura redakcyjna w Gazecie Prawnej zostanie poszerzona w stosunku do formuły dzisiejszej" - napisał Infor w mailu do pracowników.

dd5l09a

Infor PL jest dostawcą informacji gospodarczo-prawnej w Polsce. W skład holdingu Infor PL wchodzą spółki Infor Biznes, Infor Ekspert (wydawca internetowo-papierowych profesjonalnych produktów informacyjnych z zakresu prawa i podatków, Infor Lex oraz portalu infor.pl), Infor Training (spółka należąca do czołówki firm szkoleniowych w Polsce) i Infornext.pl (wydawca wieszjak.pl i prawnik.pl).

Spółka zależna Infor Biznes wydaje dziennik gospodarczy "Gazeta Prawna" oraz witryny gazetaprawna.pl i forsal.pl.

Axel Springer Polska, to wydawca prasy, a w portfolio firmy znajduje się m.in. gazeta codzienna "Fakt", a także "Dziennik", "Przegląd Sportowy", tygodnik społeczno-polityczny "Newsweek Polska" i miesięcznik biznesowy "Forbes".(PAP)

bas/ epo/ jtt/

dd5l09a

Podziel się opinią

Share
dd5l09a
dd5l09a