Trwa ładowanie...
d3q0xhj

B. Handlowy spodziewa się, że w IV kw. marża odsetkowa pozostanie stabilna kdk

07.11. Warszawa (PAP) - Bank Handlowy spodziewa się, że w IV kwartale marża odsetkowa pozostanie stabilna w porównaniu do III kwartału - poinformował Sławomir Sikora, prezes...

Share
d3q0xhj

07.11. Warszawa (PAP) - Bank Handlowy spodziewa się, że w IV kwartale marża odsetkowa pozostanie stabilna w porównaniu do III kwartału - poinformował Sławomir Sikora, prezes banku.

"W IV kwartale spodziewam się stabilizacji marży odsetkowej w stosunku do III kwartału chociaż, jeśli rynek kapitałowy będzie nadal tak atrakcyjny, to polski sektor bankowy doświadczy presji na marżę netto" - powiedział Sikora.

Marża odsetkowa spadła w III kwartale 2013 roku do 2,9 proc. z 3,2 proc. w II kwartale.

Koszty w III kwartale wyniosły 312,9 mln zł, czyli spadły o 7 proc. rdr i o 5 proc. w ujęciu kwartalnym. Koszty pracownicze spadły o 6,5 proc. rdr.

d3q0xhj

"Koszty w III kwartale praktycznie są bez większych zmian jednorazowych. Oprócz rozwiązania części rezerwy wakacyjnej i zwrotu opłaty z KNF. Bez tych zdarzeń koszty wyniosłyby 320-325 mln zł" - powiedział Witold Zieliński, wiceprezes banku.

Bank odnotował w III kwartale częściowy zwrot opłaty na rzecz KNF w wysokości 3,29 mln zł.

Prezes podtrzymał, że bank może z zysku osiągniętego w 2013 roku wypłacić dywidendę.

"Bank Handlowy jest bankiem, którego polityka dywidendy zakłada, żeby taką dywidendę wypłacać. Będziemy kierować się wytycznymi KNF. Z dotychczasowych zapowiedzi wynika, że banki silne, a dla takich zaliczam Bank Handlowy, będą mogły wypłacać dywidendę" - powiedział Sikora.

d3q0xhj

Prezes poinformował, że efekty działalności zlokalizowanej w Katowicach pierwszej placówki typu smart są lepsze od oczekiwanych. Bank podał, że sprzedaż kart kredytowych jest dwukrotnie wyższa niż w tradycyjnej placówce.

"Efekty jakie osiągnęliśmy w pierwszych sześciu tygodniach przerosły nasze oczekiwania" - powiedział Sikora.

Dodał, że w grudniu bank otworzy taki oddział w Warszawie. (PAP)

seb/ ana/

d3q0xhj

Podziel się opinią

Share
d3q0xhj
d3q0xhj