Trwa ładowanie...
dwf34ov

Backlog Qumaka-Sekom na koniec I kw. miał wartość ponad 289 mln zł

10.05. Warszawa (PAP) - Na koniec I kw. Qumak-Sekom miał największy w historii pakiet podpisanych do realizacji i realizowanych umów (tzw. backlog) wynoszący, łącznie ze...

Share
dwf34ov

10.05. Warszawa (PAP) - Na koniec I kw. Qumak-Sekom miał największy w historii pakiet podpisanych do realizacji i realizowanych umów (tzw. backlog) wynoszący, łącznie ze zrealizowaną sprzedażą w I kw., ponad 289 mln zł. Prognozowany okres realizacji tych projektów to 2011 i 2012 rok. Zarząd oczekuje, że wyniki II kw. wypadną lepiej niż w dwóch poprzednich latach - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym.

W I kw. 2011 r. Qumak-Sekom zwiększył zysk netto do 2,84 mln zł z 0,57 mln zł rok wcześniej. Zysk z działalności operacyjnej wzrósł w tym czasie do blisko 3 mln zł z 0,15 mln zł, a przychody zwiększyły się do 74,41 mln zł z 47,5 mln zł przed rokiem.

Z komentarza zarządu wynika, że oczekuje on, iż II kw. wypadnie dla spółki lepiej, niż w dwóch poprzednich latach, a całoroczne rezultaty będą na co najmniej takim poziomie jak w latach ubiegłych.

"Poprawa sytuacji makroekonomicznej na świecie oraz umiarkowany wzrost gospodarczy w Polsce, pozwalają oczekiwać lepszego okresu niż dwa poprzednie lata" - napisano w raporcie.

"Końcowe prace nad obiektami związanymi ze stadionami i infrastrukturą niezbędną do organizacji Mistrzostw Europy w 2012 roku, nacisk na wykorzystywanie środków unijnych, poprawa wyników na rynkach walutowych oraz pojawiający się optymizm inwestycyjny pozwalają liczyć na to że wyniki w całym 2011 roku powinny być na poziomie co najmniej takim jak w latach ubiegłych" - dodano.(PAP)

gsu/ ana/

dwf34ov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwf34ov
dwf34ov