Trwa ładowanie...

Bank Morgan Stanley wycenia polskie obligacje "ponad rynek"

Morgan Stanley (MS) podniósł wycenę polskich obligacji do "ponad rynek" (overweight). W uzasadnieniu wskazał na czynniki związane z cyklem gospodarczym i na zjawiska na polskim rynku obligacji skarbowych.

Bank Morgan Stanley wycenia polskie obligacje "ponad rynek"Źródło: Fotolia
dv9wm48

"Trend wzrostowy poprawia się, NBP zakończył cykl obniżek, deficyt obrotów towarowych zawęża się, a reformy strukturalne nie są tak pilne, jak w innych państwach regionu" - zaznaczono w komentarzu.

"Głównym ryzykiem jest duża pula obligacji skarbowych denominowanych w złotym w rękach zagranicznych inwestorów. Nie przewidujemy jednak okresu finansowego ryzyka, który skłoniłby ich do jej zmniejszenia" - napisali analitycy.

W 2014 r. MS spodziewa się stopniowego wzrostu rentowności z uwagi na zakończenie cyklu obniżek stóp procentowych przez NBP i tendencje na rynkach bazowych.

dv9wm48

"Prawdopodobne jest dalsze ustromienie krzywej; przyszłe wahania powinny nasilić się w miarę, jak OFE będą wycofywać się z rynku obligacji, w czasie, gdy napływ zagranicznych inwestycji na polski rynek papierów skarbowych będzie przytłumiony" - dodają.

"Ostatnio widoczne poszerzenie spreadów poprawiło wyceny wraz z poprawą fundamentów gospodarki i korzystnymi czynnikami technicznymi (fundusze inwestycyjne wyceniają polskie papiery skarbowe poniżej rynku) skłania nas do zajęcia bardziej konstruktywnej postawy wobec polskich obligacji" - konkludują.

dv9wm48
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv9wm48