Trwa ładowanie...

Banki słabo chronione, bo to się nie opłaca

W tym roku doszło do rekordowej liczby napadów na polskie banki. W pierwszym półroczu obrabowano niemal 160 placówek, o 60 procent więcej niż rok wcześniej. Według policjantow bankierzy oszczędzają na zabezpieczeniach - pisze "Dziennik Gazeta Prawna"

Banki słabo chronione, bo to się nie opłacaŹródło: Jupiterimages
d4km808
d4km808

.

Z poufnej analizy Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego wynika, iż tylko połowa zdjęć i filmów z monitoringu bankowego nadaje się do identyfikacji rabusiów. Na reszcie nic nie widać. Napadów przybywa, a policji udaje się wykryć co trzeciego sprawcę. Bankowcy odpierają zarzuty policji twierdząc, że gdyby inwestowali w ochronę, doszłoby do strzelanin i ginęliby ludzie.

Dlatego wyjściem z sytuacji jest upowszechnianie placówek, w których nie będzie wcale gotówki, a cały obrót będzie elektroniczny. Zwłaszcza - pisze "Dziennik Gazeta Prawna" - że banki rabują dziś głównie bezrobotni. Łupem złodziei padają niewielkie sumy - od kilku do kulkudziesięciu tysięcy złotych, gdyż banki nie trzymają większych kwot w kasach. Więcej na ten temat - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

d4km808
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4km808