Trwa ładowanie...
d24ahva

Banknot 0 euro popularny w sieci. Cena? Nawet 1000 złotych

Nawet do tysiąca złotych poszybowała cena kolekcjonerskiego banknotu o nominale 0 euro, który został wyemitowany w listopadzie. Wtedy wystarczyło za niego zapłacić 25 złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ceny banknotów 0 euro na rynku wtórnym sięgają już nawet 1000 złotych
Ceny banknotów 0 euro na rynku wtórnym sięgają już nawet 1000 złotych (East News, Fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER)
d24ahva

Gdy dziś spojrzymy na aukcje internetowe, to cena mocno poszybowała w górę. Owszem, można kupić banknot o nominale 0 euro za 30-40 złotych, ale jest to na przykład wersja francuska, niemiecka czy włoska. Zdarzają się nawet takie za niecałe 20 złotych.

Jeśli jednak chcemy egzemplarz z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta, to do kieszeni trzeba sięgnąć głębiej. Niektóre aukcje pozwalają kupić go za 429 zł, ale są też takie, gdzie cena wynosi 999 zł. Wiele jest też licytacji, gdzie cena już teraz sięga 200-300 złotych, ale do końca pozostało kilka dni.

Banknot Euro Souvenir pierwszy raz został wyemitowany we Francji w 2015 r. i od tego czasu rozprzestrzenia się na całą Europę.

d24ahva

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Jak pisaliśmy w listopadzie w naszym serwisie, gdy miała miejsce premiera czeskiej wersji banknotu, na możliwość jego zakupu w deszczu czekały setki osób. Kolekcjonerski banknot o nominale 0 euro ukazujący Warszawę będzie sprzedawany za 25 zł.

Euro Souvenir to pamiątkowy banknot, który został wydany już w wielu krajach Europy i ma wartość kolekcjonerską. W polskiej wersji widoczna jest warszawska starówka, a na pierwszym planie - Kolumna Zygmunta oraz Zamek Królewski.

d24ahva

W lewym górnym roku widać flagę Unii Europejskiej. Mimo że banknot ma wyłącznie charakter kolekcjonerski, to wyposażono go we wszystkie zabezpieczenia, które posiadają zwykłe euro: hologram, znak wodny, mikrodruk, a także elementy ochronne UV.

Polskie euro zostało wyemitowane w nakładzie 5 tys. sztuk. Premiera miała miejsce 24 listopada, podczas IV Warszawskiej Giełdy Kolekcjonerskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24ahva
d24ahva

d24ahva