Trwa ładowanie...
d4lafnh

Banknoty o nominale 19 zł kosztują krocie. Nawet 400 zł za sztukę

Nowy banknot kolekcjonerski powstał z okazji 100-lecia Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Numizmat z wizerunkiem Ignacego Jana Paderewskiego w sieci zyskuje na wartości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy banknot kolekcjonerskim powstał z okazji 100-lecia Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.
Nowy banknot kolekcjonerskim powstał z okazji 100-lecia Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. (Materiały prasowe, Fot: NBP)
d4lafnh

Cały nakład, jaki udostępnił na początku października NBP rozszedł się w kilka chwil. Cena pojedynczego banknotu kolekcjonerskiego o nietypowym nominale 19 zł wyniosła 80 złotych.

Obecnie chętni mogą go wyłącznie odkupić ze sporą przebitką, gdyż nowi właściciele wyceniają go nawet na 400-450 zł.

Na popularnym serwisie zakupów internetowych ceny wahają się właśnie tych przedziałach. Niektórzy sprzedają banknoty w hurcie np. w pakietach po 10 sztuk. Za taki komplet trzeba zapłacić 3 999 zł. Już znalazło się troje chętnych.

d4lafnh

Numizmat cieszy się dużym powodzeniem i wszystko wskazuje na to, że jego wartość dalej może rosnąć.

Banknotem możemy normalnie zapłacić w sklepie. Jest on kolejnym z serii "Niepodległa". Na banknocie umieszczono datę 25 stycznia 2019 roku – jest to nawiązanie do powstania Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Zobacz również: NBP. Nowy banknot o nominale 19 złotych. Przedstawia portret znanego Polaka

d4lafnh

Na awersie widnieje wizerunek Ignacego Paderewskiego – pierwszego premiera okresu międzywojennego. Na rewersie natomiast widnieje wizerunek gmachu głównego PWPW. Znak wodny nawiązuje zaś do orła z pierwszego polskiego banknotu wyprodukowanego po odzyskaniu niepodległości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lafnh

Podziel się opinią

Share
d4lafnh
d4lafnh