Trwa ładowanie...

Barcelona traci zyski z turystów. Jest drogo i tłoczno

Władze miasta opracowują plan strategiczny, który stawia na ograniczenie masowej turystyki i przyciągnięcie do stolicy Katalonii bogatych turystów.

Barcelona traci zyski z turystów. Jest drogo i tłocznoFot: Oh-Barcelona.com/wikimedia (CC BY 2.0)
d2itncq
d2itncq

Mieszkańcy Barcelony chcą ograniczenia liczby turystów. Co drugi barcelończyk uważa, że masowa turystyka pogarsza jego jakość życia - wynika z raportu opracowanego przez lokalną administrację. Co roku Barcelonę odwiedza 9 milionów osób.

Na barcelońskiej Starówce, w okolicach Sagrady Familii i w pobliżu plaż coraz rzadziej można spotkać rodowitych barcelończyków. Jest tam drogo i głośno.

Maria Luisa, mieszkanka nadmorskiej Barcelonety, skarży się na nielegalne pensjonaty, których goście upijają się co noc. W Barcelonie jest ich 50 tysięcy.

- W wielu pokojach na parterach, powstawianych jest po osiem piętrowych łóżek. Tłok i hałas. Winę ponoszą władze miasta, które nic nie robią - mówi.
Mimo, że co roku Barcelonę odwiedza coraz więcej osób, spadają zyski, bo przyjeżdżający wydają coraz mniej. Władze miasta opracowują plan strategiczny, który stawia na ograniczenie masowej turystyki i przyciągnięcie do stolicy Katalonii bogatych turystów.

d2itncq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2itncq