Trwa ładowanie...

Bardzo dobry wynik PMI dla Polski

Wskaźnik PMI dla Polski w styczniu 2014 r. wzrósł do 55,4 pkt z 53,2 pkt w grudniu 2013 r. - podał HSBC w poniedziałkowym komunikacie, omawiającym wyniki badania przeprowadzonego przez firmę Markit.

Share
Bardzo dobry wynik PMI dla Polski
Źródło: Fotolia, fot: Andrey Burmakin
d31758w

Jak wynika z komunikatu, zatrudnienie rośnie w najwyższym tempie w historii badania, a dynamika nowych zamówień jest najwyższa od trzech lat.

"W styczniu ożywienie polskiego sektora przemysłowego odzyskało tempo. Ogólna poprawa warunków w sektorze była największa od trzech lat. Wielkość produkcji, liczba nowych zamówień, poziom zatrudnienia i aktywność zakupowa wzrosły w szybszym tempie" - napisano w raporcie.

"Na szczególną uwagę zasługuje tempo wzrostu poziomu zatrudnienia, które było największe w historii badań, rozpoczętych w czerwcu 1998 roku. Z kolei presja inflacyjna pozostała niewielka, a koszty produkcji wzrosły tylko nieznacznie. Firmy ponownie zredukowały ceny wyrobów gotowych" - dodano.

d31758w

W styczniu wskaźnik PMI osiągnął wartość powyżej neutralnego progu 50,0 siódmy miesiąc z rzędu. Styczniowy odczyt sygnalizuje największą poprawę warunków w polskim sektorze przemysłowym od stycznia 2011 roku.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w styczniu 2014 roku 54,0 pkt wobec 52,7 pkt na koniec poprzedniego miesiąca - podano końcowe wyliczenia.

Wstępnie szacowano, że indeks wyniesie 53,9 pkt.

Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Niemiec, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w styczniu 2014 roku 56,5 pkt wobec 54,3 pkt na koniec poprzedniego miesiąca - podano końcowe wyliczenia.

Wstępnie szacowano, że indeks wyniesie 56,3 pkt.

Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze.

d31758w

Podziel się opinią

Share
d31758w
d31758w