Trwa ładowanie...

Barometr cen: tanie mięso impulsem do zakupów?

Potwierdza się nasz wniosek z poprzednich edycji badania w kategorii
hipermarketów - atrakcyjność oferty danej sieci zależy od aktualnych
promocji. Szczególnie dotyczy to mięsa wieprzowego. Cena schabu w ogromnej
części decyduje o kolejności w zestawieniu Handel-Net.

Barometr cen: tanie mięso impulsem do zakupów?Fot: AFP/Jung Yeon-je
d6zyhoh
d6zyhoh

Trudno ocenić, na ile polscy konsumenci sugerują się promocjami ogłaszanymi np. w firmowych gazetkach lub na billboardach, wybierając miejsce zakupów. Jednak bez wątpienia, gdy już znajdą się w konkretnym hipermarkecie stają się uważnymi łowcami okazji. W Carrefourze w kolejce po wyjątkowo tanią karkówkę (9,99 zł za kg) lub łopatkę wieprzową za niespełna 6 zł ustawiało się po kilkadziesiąt osób.

Te dwa gatunki mięsa nie są wprawdzie uwzględnione w zestawieniu Handel-Net, jednak schab bez kości równie często jest oferowany w sklepowych promocjach. Kto sprzedaje go najtaniej, zwykle zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu. I tak ustalona przez Kaufland cena na ten produkt - 10,90 zł - sprawiła, że niemiecka sieć została liderem listopadowego barometru. W innych hipermarketach kilogram schabu był nawet dwukrotnie droższy, przy czym warto pamiętać, że przed pięcioma tygodniami to Real i Tesco miały promocje w tym asortymencie.

Przyglądając się czterem kolejnym Barometrom cen, widzimy, że niemal każda sieć uwzględniona w badaniu zyskała w swoim czasie pozycję sklepu najtańszego - w sierpniu było to Tesco, we wrześniu - E.Leclerc, w październiku - Real, a teraz - Kaufland. Natomiast oferta Carrefour nigdy nie znalazła się poza podium. Utwierdza nas to w przekonaniu, że z punktu widzenia klienta konkurencyjność sieci hipermarketów nie jest ustalona i zależy o okresowych obniżek wybranego asortymentu.

d6zyhoh

Podsumowanie Barometru cen Handel-Net.pl z listopada: Kaufland wystawił rachunek na 124,89 zł. Niespełna 10 zł więcej zapłaciliśmy w Carrefourze - 134,74 (tj. o 8,54 zł porównując z zakupami sprzed pięciu tygodni). W pozostałych trzech hipermarketach różnice były minimalne: w Realu suma wyniosła 141,86 zł (więcej o 12,94 zł w porównaniu z zestawieniem październikowym), w Tesco - 142,92 zł (więcej o 5,80 zł), a w E.Leclerc - 144,40 zł (mniej o 3,49 zł).

d6zyhoh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6zyhoh