Trwa ładowanie...
d28jyw2
d28jyw2

Barometr koniunktury IRG SGH wzrósł o 6,5 pkt kw/kw do -3,7 pkt w II kwartale

Warszawa, 10.05.2016 (ISBnews) - Barometr koniunktury gospodarczej IRG SGH wzrósł o 6,5 pkt kw/kw i wyniósł -3,7 pkt w II kw. 2016 r., zaś w ujęciu rocznym wzrósł o 0,9 pkt, poinformował Instytut Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej (IRG SGH).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d28jyw2

"W II kw. w gospodarce zawsze występuje pozytywne oddziaływanie czynników sezonowych i w zasadzie wszystkie wartości wskaźników, całego barometru, jak i i wskaźników koniunktury w badanych obszarach, powinny rosnąć. Tak się też stało. Jedyne, co jest powodem do niepokoju, to wciąż ujemna wartość barometru. To wskazuje, że większość przedsiębiorców ma negatywne odczucia. One maleją, ale to nie zmienia faktu, że przewaga jest po stronie tych, którzy nie najlepiej oceniają to, co się dzieje w gospodarce" - powiedziała dyrektor Instytutu Elżbieta Adamowicz podczas konferencji prasowej.

"Gdybyśmy zeszli na salda, które wpływają na wartość barometru, okazałoby się, że spada produkcja, spadają zamówienia, spada też zatrudnienie. No i to są zmiany, które mówią o tym, że w najbliższym okresie poprawy koniunktury raczej nie należy się spodziewać. Przewidywania przedsiębiorców są pesymistyczne" - kontynuowała profesor.

Wskazała także, że zmiany koniunktury przy obecnej zmienności wyników trudno przewidywać. Według niej, gospodarka jest także pod silnym wpływem otoczenia politycznego.

"Miejmy nadzieję, iż czynniki sezonowe spowodują, że będzie poprawa" - podsumowała.

(ISBnews)

d28jyw2

Podziel się opinią

Share

d28jyw2

d28jyw2