Trwa ładowanie...
d22gc5o

Barometr Manpower wskazuje na zmniejszenie dynamiki rynku pracy na początku 2012 roku

13.12. Warszawa (PAP) - Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia wskazuje na zmniejszenie dynamiki rynku pracy w I kwartale 2012 roku. Pracodawcy ostrożniej podchodzą do planów...

Share
d22gc5o

13.12. Warszawa (PAP) - Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia wskazuje na zmniejszenie dynamiki rynku pracy w I kwartale 2012 roku. Pracodawcy ostrożniej podchodzą do planów zatrudnienia w I kwartale 2012 r.

"Jak wynika z opublikowanego dzisiaj przez firmę ManpowerGroup raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia pracodawcy oczekują znacznego spowolnienia dynamiki na rynku pracy w okresie styczeń - marzec 2012 r. Prognoza netto zatrudnienia dla Polski osiąga +3 proc., wskazując na niewielką różnicę między odsetkiem pracodawców planujących wzrost oraz redukcję zatrudnienia w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Jest to najniższa prognoza od początku prowadzenia badania w Polsce, czyli od II kwartału 2008 r" - napisano w komunikacie.

Z badań wynika, że wśród 750 przebadanych w Polsce pracodawców 14 proc. deklaruje zwiększenie całkowitego zatrudnienia w najbliższym kwartale, 11 proc. przewiduje redukcję liczby etatów, a 71 proc. nie planuje żadnych zmian personalnych.

d22gc5o

"Prognoza obniżyła się zarówno w porównaniu do poprzedniego kwartału, o 4 punkty proc., jak i rok do roku, o 2 punkty proc." - napisano.

"Pierwszy kwartał tradycyjnie charakteryzuje się słabszymi perspektywami zatrudnienia. Ponadto, na skutek niekorzystnych sygnałów ze strefy euro przedsiębiorcy ostrożnie podchodzą do planów na 2012 r., w tym do tworzenia nowych etatów. Obserwujemy wstrzymywanie niektórych procesów rekrutacyjnych, rośnie natomiast zainteresowanie firm elastycznymi formami zatrudnienia, które są odpowiedzią na zmienną sytuację gospodarczą. Przewidujemy, że utrzymywać będzie się zapotrzebowanie na specjalistów i kadry wyższego szczebla, ponieważ firmy intensywnie poszukują kompetencji kluczowych dla swojego rozwoju" - mówi Iwona Janas, Dyrektor Generalna ManpowerGroup w Polsce cytowana w komunikacie.(PAP)

map/ osz/

d22gc5o

Podziel się opinią

Share
d22gc5o
d22gc5o