Trwa ładowanie...

Barroso zapowiada wyższy wzrost PKB w UE niż oczekiwano

Tegoroczny wzrost PKB w Unii Europejskiej będzie wyższy, niż dotąd prognozowano - powiedział we wtorek szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso w pierwszym przemówieniu "o stanie Unii" wygłoszonym w Parlamencie Europejskim i poświęconym głównie gospodarce.

Barroso zapowiada wyższy wzrost PKB w UE niż oczekiwanoŹródło: Jupiterimages
d1n2iie
d1n2iie

Ostatnie prognozy KE mówią o tegorocznym wzroście PKB w UE w wysokości 1 proc., zaś w strefie euro - 0,9 proc.

- Europejczycy mogą liczyć na to, że UE zrobi to, co jest konieczne, by zapewnić dobrą przyszłość. Perspektywy wzrostu są lepsze niż rok temu - również w wyniku naszych działań - podsumował Barroso dotychczasowe działania UE w obliczu kryzysu. Najbliższe 12 miesięcy - jego zdaniem - powinny zostać wykorzystane na przyspieszenie reform budżetowych.

Barroso powiedział, że widzi wolę rządów UE do wprowadzenia zarządzania gospodarczego w UE, silniejszego nadzoru, wyrównywania nierówności makroekonomicznych w strefie euro i ewentualnych sankcji. Zapowiedział, że konkretne propozycje legislacyjne KE przedstawi 29 września.

- Nadszedł czas na właściwe inwestycje na lepszą przyszłość. UE musi pokazać, że jest czymś więcej niż 27 rozwiązaniami krajowymi. Albo będziemy płynąć wspólnie, albo utoniemy osobno! - powiedział przewodniczący KE. - Pesymizm i promowanie porażki nie pozwolą na wygraną; sprawią to pewność siebie, optymizm i dobra wola - dodał.

d1n2iie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n2iie