Trwa ładowanie...
d2j6rr9
bbn
16-12-2009 15:45

BBN prosi ministra SWiA o informacje dotyczące uchodźców (komunikat)

...

d2j6rr9
d2j6rr9

16.12. Warszawa - BBN informuje:

Na polecenie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło zainteresował się protestem uchodźców, do jakiego doszło 15 grudnia 2009 r.

W tym dniu 158 obywateli Rosji (narodowości czeczeńskiej) oraz Gruzji przez 6 godzin okupowało w Zgorzelcu pociąg osobowy relacji Wrocław-Drezno.

Szef BBN zwrócił się do ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera, z prośbą o przedstawienie informacji dotyczących wspomnianego incydentu.

d2j6rr9

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego jest zainteresowane przyczyną zdarzeń, szczegółowym przebiegiem protestu, postulatami i żądaniami zgłaszanymi przez uchodźców, działaniami podjętymi przez służby podległe MSWiA oraz możliwymi następstwami zaistniałej sytuacji.

Szef BBN poprosił także o informację dotyczącą aktualnej sytuacji uchodźców przebywających w Polsce. Pytania skierowane do ministra Jerzego Millera dotyczą m.in. liczby oraz pochodzenia uchodźców, rozlokowania ośrodków dla uchodźców i panującymi w nich warunkami socjalno-bytowymi.

Aleksander Szczygło interesuje się także propozycjami dotyczącymi eliminowania problemów prawnych uchodźców.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP) kom/ wni/

d2j6rr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j6rr9