Trwa ładowanie...
d35ve2x

Beate Heister i Karl Albrech Jr.

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

Beate Heister i Karl Albrech Jr. to potomkowie i spadkobiercy fortuny Karla Albrechta, współzałożyciela sieci supermarketów Aldi.

Życiorys

Karl Albrech Jr. urodził się w 1948 roku i jest starszym bratem Beate Heister. Spadkobiercy milionera Karla Albrechta prowadzącego światową sieć supermarketów Aldi są jednymi z najbogatszych ludzi na świecie. Karl Albrecht Jr. pracował w firmie na różnych stanowiskach, lecz po zdiagnozowaniu nowotworu musiał się wycofać z aktywnej działalności w przedsiębiorstwie. Swoją fortunę zawdzięcza 50 procentowym udziałom w Aldi Sued, jednym z sektorów Aldi, który powstał w skutek podziału całej firmy przez właścicieli w 1961 roku. Beate Heister nigdy nie pracowała w Aldi Sued, ale wraz ze swoim mężem i synem zasiada w radzie doradczej korporacji.

Nazwa sieci supermarketów pochodzi od skrótu nazwiska Albrecht i słowa Diskont. Roczne obroty całej firmy szacowane są na 25 miliardów dolarów. Aldi jest jednym z największych koncernów na świecie. Liczy ponad 6000 sklepów i zatrudnia 58 tysięcy pracowników. Rodzinna firma działa również w Polsce zatrudniając 1400 pracowników. Motto przewodnie rodziny Albrechtów brzmi "Najlepsza jakość w korzystnej cenie". Albrechtowie mimo posiadania wielkiej fortuny należą do bardzo oszczędnych ludzi. Firma Aldi nie posiada rzecznika prasowego a markety charakteryzują się jednolitym i skromnym wystrojem. Oprócz Karla Albrecha Jr. i Beate Heister za aktywny rozwój korporacji odpowiedzialny jest kuzyn Theo Albrech Jr.

Majątek

Majątek Beate Heister i Karla Albrechta Jr. w rankingach najbogatszych ludzi liczony jest wspólnie. Aktualnie fortuna rodzeństwa wyceniana jest na ponad 30 miliardów dolarów.

Życie prywatne

Karl Albrech Jr. po wygranej walce z rakiem wiedzie spokojne życie, mniej angażując się w rozwój firmy. Jego młodsza siostra Beate Heister ma szóstkę dzieci i mieszka ze swoim mężem Petrem Heistem w Niemczech. Rodzina Albrechtów uważana jest za bardzo tajemniczą. Unikają wywiadów i publicznych spotkań. Przyczyniło się do tego m.in porwanie Theo Albrecha Seniora. Porywacze zażądali kilku milionów okupu. Mimo, że Theo został wypuszczony po zapłaceniu całej kwoty, a policja schwytała porywaczy, rodzina od tamtego czasu zaczęła się obawiać o własne życie. Albtechtowie unikali wywiadów z dziennikarzami, nie uczestniczyli w publicznych spotkaniach i zainwestowali w ochronę. Theo Albrech zaczął jeździć do pracy opancerzonym autem. Próbę opisu tajemniczego życia Karla Albrechta Jr. i Beate Heister podjęło kilku pisarzy, lecz książki nie zaistniały na globalnym rynku.

Miejsce na liście najbogatszych

Karl Albrech Jr. i Beate Heister zajmują 24. miejsce w rankingu najbogatszych według Forbes. Dodatkowo plasują się na pierwszym miejscu na liście najzamożniejszych Niemców. Przyczynił się do tego tak wysoki spadek otrzymany po ojcu, a także wspólnie uwzględniany w rankingach majątek.

d35ve2x
d35ve2x
d35ve2x
d35ve2x