Trwa ładowanie...
rmua
29-12-2012 13:35

Będzie wielki chaos w przychodniach!

Uwaga! Zapowiada się ciężki początek roku dla pacjentów w Trójmieście. Teoretycznie od 1 stycznia powinien zacząć działać system, dzięki któremu do lekarza możemy wybrać się tylko z dowodem tożsamości i numerem pesel. Sprawdziliśmy, że w praktyce może być zupełnie inaczej!

Share
Będzie wielki chaos w przychodniach!Źródło: Katarzyna Naworska / newspix.pl, fot: Katarzyna Naworska / newspix.pl
d1jd56s

Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców to pomysł Narodowego Funduszu Zdrowia. Komputerowy system pozwala sprawdzić po numerze pesel, czy pacjent jest ubezpieczony, czy nie. Do tej pory mieszkańcy naszego regionu musieli nosić ze sobą kwitek RMUA, wystawiany przez pracodawcę.

W przychodniach i szpitalach słyszymy jednak, że program nieustannie szwankuje. W systemie brak danych pacjentów, często się on zawiesza.

– Wdrażamy tę nowość, ale jesteśmy pełni obaw – przyznaje Krystyna Grzenia, dyrektor szpitala na gdańskiej Zaspie. Również w przychodniach słyszymy, że po 1 stycznia może być niezłe zamieszanie. – Niby system jest, ale nie działa, jak należy. Lepiej wziąć ze sobą RMUA – słyszymy w rejestracjach.

Jeśli elektroniczny system zawiedzie, trzeba będzie złożyć specjalne oświadczenie, że jesteśmy ubezpieczeni. Lepiej więc zawczasu zarezerwować sobie więcej czasu i przygotować się na przykre niespodzianki.

d1jd56s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jd56s
d1jd56s