Trwa ładowanie...
d2tpylb
12-10-2016 16:47

Benefit Systems złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia akcji Calypso Fitness

Warszawa, 12.10.2016 (ISBnews) - Benefit Systems złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie zwiększenia kontroli nad Calypso Fitness do 83,4% akcji, podał Urząd.

d2tpylb
d2tpylb

Wniosek wpłynął 10 października, sprawa jest w toku.

"Planowana transakcja polega na przejęciu łącznie przez spółki Benefit Systems S.A. z siedzibą w Warszawie oraz Fit Invest sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie dodatkowych 50,1% akcji spółki Calypso Fitness S.A. z siedzibą w Warszawie - w związku z czym Benefit Systems będzie posiadała bezpośrednio i pośrednio 83,4% akcji Calypso Fitness S.A. Na skutek koncentracji grupa kapitałowa Benefit Systems nabędzie 37 klubów fitness w różnych lokalizacjach na obszarze całej Polski" - czytamy w komunikacie.

Przejęcie kontroli nad Calypso Fitness ma na celu zapewnienie Benefit Systems, a także użytkownikom kart sportowych oferowanych przez Grupę Kapitałową Benefit Systems stabilnej bazy współpracujących z Benefit Systems klubów fitness mieszczących się w lokalizacjach atrakcyjnych dla użytkowników kart sportowych, a także zapewnienia rosnącej liczbie użytkowników kart sportowych, wyjaśniono.

W czerwcu br. Benefit Systems i jego spółka zależna Fit Invest zawarły list intencyjny z Lobavio Enterprise Limited, Mikołajem Nawackim i Iloną Nawacką w sprawie nabycia przez Fit Invest 50,1% w kapitale zakładowym Calypso Fitness za 81,25 mln zł i tym samym zwiększenia posiadanego udziału do 83,4% akcji.

Grupa kapitałowa Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki (Program Kinowy, MultiTeatr). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na parkiecie głównym GPW.

(ISBnews)

d2tpylb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tpylb